Новини
Україна
Здоров'я

Збираємо довідки в школу


Напередодні 1 вересня у батьків купа турбот. Слід не лише купити одяг, взуття та канцтовари, але й завітати до лікаря, щоб взяти довідку чи перевірити, які щеплення необхідно зробити. Про обов'язковість щеплень для відвідування дитячих садочків і шкіл, "Погляд" інформував раніше.

Збираємо довідки в школу – перелік

1. Довідку форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду» видає педіатр чи сімейний лікар після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

У цій довідці для школи лікар зазначає:

? прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;

?місце проживання дитини, телефон батьків;

?найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;

?дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);

?висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);

?групу для занять фізичною культурою;

?рекомендації.

2. Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень» містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Тож дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідка не потрібна.

Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення: планові чи пропущені.

Не зволікайте з візитом до лікаря, адже це чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.

Слід нагадати, що усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас. Їх оплачує НСЗУ Національна служба здоров'я України.

Повідомляє Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги