#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Головні новини

Затверджено новий Порядок виплати допомоги по безробіттю

05.07.2020 Оксана Кириленко 0

Мінекономіки затвердило Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.

Згідно Порядку, допомогу по безробіттю призначають центри зайнятості з 8-го дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою, а у період карантину - з 1-го дня після надання статусу безробітного.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення. Розмір такої допомоги залежить від страхового стажу, заробітної плати (доходу).

Також допомога по безробіттю за календарний місяць не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на відповідний рік, і не може бути меншою від мінімального розміру, установленого правлінням Фонду.

Порядок визначає механізми: відкладення та скорочення виплати допомоги, припинення та поновлення виплати допомоги.

Допомогу по безробіттю виплачують не рідше, ніж два рази на місяць, а за згодою безробітного — один раз на місяць. У трудовій книжці посадова особа центру зайнятості робить запис про початок, поновлення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю. У разі припинення виплати усі записи, унесені до трудової книжки особи, посадова особа засвідчує особистим підписом та печаткою центру зайнятості. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Зазначимо, "Погляд" писав, що Державна служба зайнятості опублікувала інструкцію для фізичних осіб-підприємців, які мають право на таку державну підтримку.