Новини
Екологія

Заслужений ентомолог розгледів на Марсі жуків


Вчений також побачив на фотографіях кілька об'єктів, схожих на змій.

Ентомолог Вільям Ромозер запропонував науковому співтовариству припинити шукати життя на Марсі, оскільки він його там уже знайшов. Витративши роки на вивчення фотографій, зроблених Curiosity і іншими марсоходами, він розгледів на них об'єкти, схожі на комах і рептилій.

На його думку, ця форма життя присутня на планеті кілька мільйонів років, і деякі з «марсіан» вже перетворилися в скам'янілості, тоді як інші – живі, вони літають і ховаються в укриттях.

«На Марсі було і залишається життя. Існує очевидна різноманітність серед марсіанської фауни, представники якої мають різні характеристики», – Ромозер.

Продемонструвавши свої знахідки, які при бажанні дійсно можна прийняти за великих ос або жуків, вчений вказав на анатомічні особливості «марсіан», властиві і земним комахою: екзоскелет, панцири, вусики, крила, черевця і ніжки.

https://twitter.com/TheJCMorgan/status/1197162130274865158

Варто зазначити, що професор Ромозер – шановний експерт в ряді наукових областей. Він є автором чотирьох підручників з ентомології, викладачем університету в Огайо, співзасновником Інституту тропічних хвороб (Tropical Disease Institute) і співробітником Військового НДІ інфекційних хвороб (U.S. Army Medical Research Institute of Infectious Diseases). З урахуванням його репутації настільки безапеляційні заяви здивували його колег.

«У нас немає наукових даних, які могли б підтвердити це твердження», – заявили в прес-службі NASA, нагадавши, що для підтримки метаболізму на Марсі недостатньо кисню. Земні тварини, тим більше такі складні, потребують великої кількості кисню, тоді як в атмосфері Марса є тільки незначні його сліди.

Встигли з цього приводу висловитися й колеги ентомолога. Висновки професора пояснюють феноменом парейдолії: це різновид зорових ілюзій, коли деталі реального об'єкта дають ґрунт для домислів. У випадку «марсіанських жуків» експерти вважають, що ентомолог, майже 50 років свого життя присвятив вивченню комах, вже натренував свій мозок розпізнавати їх всюди, будь то в полях серед рослин, в підручниках на складних схемах або на фотографіях – ось мозок і старається для свого власника, підкидаючи знайомі образи і в знімках з іншої планети. Проте наразі одне можна сказати напевно – поки людина не ступить на Марс, чіткої відповіді на запитання «існує там життя чи ні?» – ми не отримаємо.