Новини
Головні новини
Ірпінь

Засідання Ірпінської ради: спалення шин, "чергова" школа на заплаві та поїздки в Польщу до Карплюка


Сьогодні, 29 серпня, в Ірпені провели останнє літнє засідання місцевої ради. Основні теми, які обговорювала громадськість: спалення шин у місті, незаконна забудова багатоповерхівками та поїздки чиновників у Польщу "на поклон" колишньому міському голові Карплюку. 

Засіданню передувала хвилина мовчання на честь Дня пам'яті захисників України. Після цього усі вшанували сім'ю загиблого воїна Сергія Бобра, який віддав своє життя за рідну землю 14 липня 2014 року. Його дружині та доньці вручили документи на квартиру. Також традиційно нагородили за високі досягнення юних спортсменів та їхніх тренерів.

Дружина і донька загиблого воїна Сергія Бобра

Офіційна частина засідання розпочалася з виступу депутата Богдана Карпенка, який стосувався
питання діяльності в Ірпені підприємства, працівники якого наносили шкоду екології міста, спалюючи шини на заводі "Ірпіньмаш". Врешті-решт представники влади запевнили присутніх, що діяльність підприємства безповоротно припинена.

Проте голова ГО "Свідоме майбутнє" Маріель Славська висловила побоювання, що шкідливе виробництво може запрацювати там знову. У зв'язку з цими подіями заступник міського голови Олександр Маркушин зазначив, що на об'єкті чергуватиме "Муніципальна варта" (цитата: "кожного дня вночі цілодобово").

Але до цього, мабуть, ніхто "Мунварту" там не бачив. Так, місцева жителька Леся Єрошкіна заявила: "Позавчора вночі я була свідком того, що "Муніципальної варти" на території "Ірпіньмашу" не було. В той час ми з місцевими жителями фіксували факт того, що витяжка на цьому місці працювала".

Маріель Славська та Леся Єрошкіна

Щоб бути впененими у тому, що підприємство більше не здійснюватиме шкідливого впливу на довкілля, люди із зали попросили опублікувати рішення про припинення його діяльності на офіційному сайті Ірпінської ради. Маркушин пообіцяв, що опублікує його вже сьогодні ввечері.

Далі майже з боєм на сцену таки пропустили опозиційного до місцевої влади депутата облради, свободівця Ігоря Домбровського. Він поцікавився у секретаря ради Анастасії Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька), що чиновники робили нещодавно в Польщі і чому вони радяться там із Карплюком, а не тут із громадою. Проте дані питання залишилися без відповідей.

Депутат також наголосив на тому, що для огляду громадськості так і не надають проектів рішень, тому люди вимушені погоджуватися із будь-якими "задумками" влади, не маючи права попередньо оскаржити їх. Наостанок Ігор Домбровський разом із іншими свободівцями закликали не голосувати депутатів за дерибанні питання, а самі на знак протесту покинули приміщення.

Депутати від "Свободи" підтримали виступ Ігоря Домбровського

Було на сесії ще два важливих питання. Перше - надання дозволу на фінансування робіт для будівництва забудовником Ігорем Оверком ("Синергія") школи на заплаві, друге (яке складалося із трьох) - узаконення багатоповерхової забудови по вул. Новооскольській.

Щоб упевнити присутніх у необхідності проголосувати за будівництво школи, на трибуну піднявся сам Оверко. Він розплився у солодких епітетах, обгрунтовуючи необхідність будівництва презентацією із яскравих картинок, якими зазвичай забудовники ілюструють майбутні будинки. Звичайно, чому ж не "розплитись", адже на кону сотні мільйонів доларів, які він планує виручити, знищивши природу заплави і збудувавши на ній 72 багатоповерхівки.

А майбутня школа проблеми з нестачею навчальних місць не вирішить - добре, аби її "вистачило" на ці тисячі квартир. Та й взагалі питання будівництва школи на заплаві настрожує людей, адже ми пам'ятаємо, що Оверко під виглядом навчального закладу вже збудував там багатоповерхівку.

Ігор Оверко

Стосовно другого питання - взагалі цікаво. Виходить, що корінних та нових жителів Ірпеня місцева влада для своєї вигоди налаштовує один проти одного. Адже спочатку дає дозвіл на незаконну забудову (на будівництво багатоповерхівки на земельній ділянці, призначеній для приватних будинків), і тільки потім, коли люди купили там квартири, узаконює її (переводячи цільове призначення на багатоквартирне).

Жителі Ірпеня обурюються, що незаконне будівництво узаконюють, продовжуючи "нарощувати" поверхи поряд із приватним сектором, а інвестори обурюються по-своєму — мовляв, дайте нам жити в нашому будинку, не заважайте. Не важко здогадатися, що така ситуація вигідна місцевій владі, яка підтримує забудову у місцях, де її не мало би бути. Адже таким чином можна забудувати усі бажані куточки Ірпеня.

Словом, висновки про діяльність Ірпінської міської ради робіть самі. А в допомогу вам — прямі ефіри сьогоднішнього засідання із сесійної зали: