08.02.2019
Александр Чернышенко 0
[caption id="attachment_48010" align="aligncenter" width="2817"] Під час підписання меморандуму. Фото автора.[/caption]
Як повідомив під час підписання меморандуму керівник підприємства В’ячеслав Брижатий, на сьогоднішній день завод «Факел» у Фастові займає близько 30 гектарів землі, промислові площі фастівського підприємства складають близько 88 тисяч кв. м, з них 54 тис. кв. м – це технологічний корпус, корпус літейного виробництва – 19 тис. кв. м, адміністративний – 3 тис. кв. м та інші. А фактично підприємство виробничу діяльність веде на 1/5 частині своєї території.
До цього моменту акціонери підприємства вважали, що вони можуть справитись самі з утриманням великої території підприємства, але час показав, що самотужки це зробити важко.
Тому останні півтора року підприємство шукало потенційних покупців частини території заводу. У підприємства є своя підстанція та заведені майже 2 ГВт електроенергії, це робить територію підприємства привабливою для покупців. За ці півтора року перемовини «Факелу» велися 12-ма потенційними інвесторами.
На сьогоднішній день територія заводу за домовленістю з містом в рамках тих цілей, які оголошені Фастовом на 2019 рік – створення нових робочих місць та відродження промислового потенціалу Фастова, розділена на 15 окремих ділянок, які будуть пропонуватись у користування потенційним інвесторам.
У радянські часи «Факел» було містоутворюючим підприємством, проте зараз з об’єктивних причин воно не може функціонувати на повну потужність. Тому утримання надлишкових виробничих площ для підприємства обтяжливе і негативно впливає на собівартість його продукції.
Фастівська влада також підтримує реструктуризацію підприємства, щоб ті земельні ділянки і виробничі приміщення, які не потрібні підприємству, були сформовані у інвестиційний портфель для залучення потенційних інвесторів у місто з метою відродження виробничо-логістичних можливостей Фастова.
Як заявив Михайло Нетяжук, зараз стоїть завдання підготовки висококваліфікованих кадрів на високотехнологічних підприємствах, це є одна з головних умов приходу інвесторів у місто – наявність відповідних кадрів. Адже інвестори, які заходять із сучасними виробництвами, мають нове сучасне обладнання.
Тож будемо сподіватися, що цей меморандум не залишиться декларацією про наміри, а буде швидко втілений у життя шляхом створенням у місті потужного промислово-логістичного кластеру.
Адже ідея кластеру полягає в тому, що на одній території будуть розміщені підприємства, які близькі одне до одного по технологічному циклу. Тому «Факел» може отримати конкурентні переваги, якщо поряд будуть знаходитись підприємства, які знаходяться нижче або вище по технологічному ланцюгу. Якщо цей проект буде реалізований, то у промзоні фастівського мікрорайону «Завокзалля» розгорненься потужний промислово-логістичний кластер, який дасть Фастову суттєвий поштовх в економічному розвитку.
Для довідки: ПАТ «Факел» - одне з провідних машинобудівних підприємств України. Підприємство засноване в 1982 році. Воно виробляє широку номенклатуру продукції, що дозволяє використовувати її у нафтогазовому комплексі (в тому числі для нафто-і газотранспортної системи), газо-і нафтопереробці, автозаправних комплексах; хімічної та нафтохімічної; харчової та слабоалкогольної; фармацевтичної та інших галузях промисловості.