Новини
Технології
Київ

Запуск блискавки, двометрова голограма, величезний кристал: у Києві запрацює інтерактивний музей науки


Вже цієї осені в Києві на території Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) відкриють перший інтерактивний простір «Музей науки», в якому на відвідувачів чекатиме понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Фото: unsplash.com

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

В музеї можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини та ознайомитись з іншими науковими цікавинками.

На відвідувачів музею очікують спектр наук, відкриттів і вражень: вони зможуть побачити запуск блискавки в котушці Тесли, керувати роборукою, побачать власний голос, потраплять всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією.

Найбільший за розміром експонат музею – це скляна стеля, яка змінює колір, коли відвідувачі вводять на планшетах правильні відповіді на наукові питання. 

«Інтерактивний простір – ще один наш крок до популяризації науки. Частина експозиції мобільна. В наших планах – експонувати її в інших містах і, зрештою, створити такі музеї по всій країні. В «Музеї науки» ми намагаємося, перш за все, зацікавити, оживити беземоційні терміни з підручників, перетворивши їх на об’єкти й інсталяції, показуємо, як формули та закони працюють у повсякденному житті. А всіх юних відвідувачів, які хочуть знати більше, одразу запрошуємо до тематичних гуртків на поглиблене вивчення тієї чи іншої науки», – зазначив директор МАНУ Оксен Лісовий.

Експозиція музею складатиметься з 7 блоків. На ній буде представлена виставка «Дивна матерія» канадського Ontario Science Center, виставки «Великі винаходи», «Людина», «Акустика» та «Оптика» розроблені польською компанією Strong Interactions.

З Музею математики в Нью-Йорку приїхав до Музею науки один із ключових експонатів - трицикл із квадратними колесами, яких у світі всього чотири.

Під час карантину вхід до музею буде дозволений тільки у масках, буде встановлене обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків із фіксованим часом, проводитиметься дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь.

Музей науки створений Малою академією наук України спільно з агенцією Gres Todorchuk за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що на ВДНГ відбулась презентація проекту Музею наук.