Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

Замість походу в супермаркет Степанов закликав користуватись інтернет-магазинами


Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розтлумачив доцільність введення жорстких карантинних обмежень в Україні. Головна їх мета – зменшення до мінімуму контактів між людьми задля зниження ризику інфікування на COVID-19.

фото - ІА "Погляд"

«Якщо б ми зараз не ввели посиленні протиепідемічні заходи, то, згідно з нашими прогнозами, вже за декілька тижнів нам би довелось вводити більш жорсткий карантин», – заявив у ході брифінгу за 9 січня очільник МОЗ.

І якщо наразі за добу додається близько 5 тисяч нових хворих на коронавірусну хворобу (наприклад, 10 січня зарфіксовано 5011 нових випадків зараження, 9 січня – 4846, 8 січня – 5676), то, за прогнозами МОЗ, вже у найближчий тиждень розпочнеться зростання захворюваності, адже на новорічно-різдвяні свята люди вели активну соціальну діяльність, відвідуючи родичів, переміщаючись територією як нашої країни, так і за її межами.

фото - ІА "Погляд"

Тож локдаун з 8 по 24 січня покликаний не допустити нову хвилю коронавірусної хвороби, оскільки саме на цей період припадає завершення інкубаційного періоду захворювання COVID-19 у людей, які потенційно інфікувалися під час новорічних свят.

Відповідаючи на обурення людей з приводу заборони продажу певних товарів у супермаркетах, міністр охорони здоров’я зазначив:

«Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди, яким він необхідний, замовлять його через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючи на небезпеку інфікуватися на COVID-19».

За його словами, зі 100 людей, які могли б перебувати на території супермаркету, наражаючись на небезпеку інфікуватися COVID-19, в магазині знаходитимуться лише 40. Отже, ймовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточення, зменшується в рази.

фото - ІА "Погляд"

Степанов нагадав, що посилений карантин, встановлений нині в Україні, не передбачає припинення торгівлі, але забороняє приймання відвідувачів, тобто кіоски мають право продавати цигарки чи батарейки, адже вони не приймають відвідувачів, тоді як великим торговельним закладам це заборонено. Це стосується й продажу їжі закладами харчування на виніс, адже приймання відвідувачів не здійснюється.

«Погляд» також писав, що буде заборонено у Києві під час локдауну та що продаватимуть у магазинах під час локдауну?

Також нещодавно ми інформували, що очільник МОЗ Максим Степанов закликав тестуватись на COVID-19 при будь-яких симптомах ГРВІ.

Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу, переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція».

Підписуйтесь у фейсбуці на Погляд Київщина.