Головні новини
Суспільство

Залужний вніс зміни до наказу про акредитацію журналістів під час воєнного стану

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний вніс зміни до наказу №73 щодо правил акредитації журналістів під час дії воєнного стану.

Залужний вніс зміни до наказу про акредитацію журналістів під час воєнного стану - зображення
Фото – lookatmedia

Про це повідомив Інститут масової інформації з покликанням на новий наказ Залужного, що був підписаний 3 лютого.

У новому рішенні подано детальний опис зон військових дій, що було відсутнім у минулій редакції цього закону.

Так, у "червоній" зоні робота журналістів є забороненою, однак її можуть дозволити в супроводі посадовців, а фото і відео потрібно буде погоджувати перед публікуванням. Раніше доступу в червону зону не було взагалі.

У "жовтій" зоні медійникам дозволять працювати без супроводу пресофіцера у тих місцях, до яких місцеві мешканці мають безперешкодний доступ. Маршрут має погоджувати командир угруповання військ, а заяву розглядатимуть упродовж трьох днів. Раніше можна було працювати лише в супроводі пресофіцера.

У "зеленій" зоні журналісти можуть працювати без супроводу.

Окрім цього, було внесено зміни до правил акредитування представників ЗМІ: віднині журналісти отримуватимуть акредитацію на 12 місяців замість 6 місяців.

Також із попередньої версії наказу забрали пункт 1.10 з Додатка 1, у якому йшлося про те, що представники ЗМІ мають припинити роботу на військовому об’єкті, якщо з’явиться загроза життю медійників.

Це означає, що журналісти самі несуть відповідальність за своє життя, а питання безпеки не буде використовуватись як привід тими, хто не хотів бачити медіа.

Що передувало?

Від березня 2023 року в Україні запрацювали нові зміни щодо отримання журналістами акредитації під час воєнного стану, писало видання "Детектор медіа".

Тоді було запроваджено прескарту нового зразка зі строком дії до 6 місяців, а попередні прескарти будуть дійсними до 1 травня 2023 року.

Тоді ж відбувся поділ на зони: "зелену" — тут дозволяли роботу представників ЗМІ без супроводу пресофіцера, "жовту" — тут дозволяли роботу журналістів лише у супроводі пресофіцера, та "червону" — тут медійникам забороняли працювати.

Нагадаємо про роль економічної журналістики розмова в Державному податковому університеті. Економічних журналістів вчать у Львові, Києві та Державному податковому університеті в Ірпені.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.