05.10.2018
Наталія Біла 0
Питання водопостачання у місті Біла Церква стоїть доволі гостро. Багато питань від громадськості виникає саме на ці теми: чи отримують мешканці чисту воду, за яку сплачують у відповідні структури, та хто сьогодні не зацікавлений в тому, щоб в місті обласного значення вода мала як помірну вартість так і належну якість?
У публікації джерела «Моя Київщина» йдеться про те, що ненормовані та незаконні скиди фекалій в річку Рось можуть призвести до екологічної катастрофи. А ось вартість білоцерківської води в кранах, як сказано у матеріалі, є однією з найвищих в Україні.
Як розповідалося раніше, ще влітку цього року небайдужими громадянами був виявлений стік нечистот -за сто метрів від пляжу у річку Рось. Тоді активісти викликали на місце всіх причетних представників служб з управління екології департаменту ЖКГ, товариства «Білоцерківвода», наряд поліції. Відібрані зразки, які було взято на лабораторне дослідження, на жаль, продемонстрували: кишкова паличка, залізо, хлориди, жири, бактерії та багато інших небезпечних речовин. За фактом білоцерківська поліція тоді розпочала розслідування, проте винуватця так і не знайшли.
Як виявилося, джерела забруднення є і у прилеглих до Білої Церкви селах. В селі Томилівка місцеві жителі і рибалки бачать разючі зміни у стані водойми. Мало того, що річка зміліла щонайменше на півтора метри, так ще й місцями розбавлена «субстанцією невідомого походження». Громадські активісти висловлюють впевненість, що не останню роль у забрудненні води та прилеглих ділянок землі належіть саме підприємству «Білоцерківвода».
Історія дослідження говорить, що на початку 2016 року від жителів села Томилівка надійшло повідомлення, що в нічний час, приблизно два рази на тиждень із труби, яка належить ТОВ «Білоцерківвода», відбувається скид води темно-коричневого кольору з різким специфічним запахом. Тоді громадськість та журналісти зафіксували факти, що з труби для скиду стічних вод в річку Рось потрапляють неочищені каналізаційні стоки.
За даним фактом було повідомлено в Білоцерківську поліцію, і як результат - була порушена кримінальна справа. Але в квітні 2018 року справу було закрито. В липні того ж 2016-ого в районі села Томилівка журналістами на поверхні води було зафіксовано шматки перегнилого мулу. Але чомусь фахівці КОЕІ, які проводили в 2016 -17 роках дослідження води в Томилівці, жодних порушень та забруднень в районі вищезгаданої труби не виявили.
Варто зазначити, що автори публікації нещодавно провели огляд тих територій: поблизу труби сморід стає відчутним і нагадує каналізаційні стоки. Більш того, неподалік плавають пласти бруду невідомого походження. Як роблять висновки журналісти, ймовірніше вода йде повз колекторів і одразу потрапляє до річки Рось, тим самим порушуються норми очистки.