Новини
Екологія
Новини світу

Забруднення довкілля: мікропластик добрався до Евересту


Дослідники виявили часточки мікропластика на вершині найвищої гори світу .

Фото з сайту news.liga.net

Крихітні пластмасові шматочки мікропластиків (<5 мм) було знайдено на Евересті дослідниками зі США, Великої Британії та Непалу.  Як повідомляє видання Cell Press,  метою дослідження було виявити та охарактеризувати мікропластичне (MP) забруднення біля вершини Евересту і могло б проілюструвати наслідки для довкілля та людей, що живуть нижче. На вершині найвищої гори світу було знайдено  переважно поліефірні волокна, які, ймовірно,з одягу та обладнання альпініста.

«Поточна вода та сніг були зібрані з багатьох місць, що ведуть до Балкону (включаючи Балкон) (8440 м. Н. М.). MP були виявлені при ~ 30 MP L -1 в снігу та ~ 1 MP L -1у поточній воді, і більшість були волокнистими», йдеться у повідомленні. 

У виданні зазначається, що зроблені висновки показують, яким є вплив людини на довкілля в найвіддаленіших районах Землі, частково завдяки дослідженню екстремальних середовищ. 

Також у дослідженні пояснюються причини накопичення пластику на найвищій горі світу. Зауважується, що ранішеЕверест був незайманим середовищем, через збільшення туристичної інтенсивності тут  накопичуються відходи, до того ж,  значна частина їх виготовляється з пластику. 

«Це створює виклик та можливість для виробників спецодягу та обладнання розробляти конструкції, що використовують більш стійкі матеріали, які є або природними, або мінімізують пролиття мікропластиків. Альпіністам і трекерам слід врахувати повний вплив пошукових робіт на навколишнє середовище», зазначає Cell Press.

Дослідники зауважують, що популярність Евересту серед альпіністів почалася саміту в 1953 році і досягла піку в 1990-х роках розпочалися міжнародні туристичні поїздки на гору. У 2019 році в Непалі було видано 772 дозволи на скелелазінння, і 660 альпіністів досягли вершини.За десятиліття туристичної популярності Евересту тут з’явилося немало сміття –  старі намети, закріплені мотузки, використані кисневі пляшки, людські відходи, консервні банки, скло та папір, тощо.

«Погляд», розповідав,  чим можна і заборонено годувати птахів.