Екологія
Інфографіка
Економіка

Заборона безкоштовних пакетів в Україні: скільки коштуватимуть та які штрафи (інфографіка)

Україна приєднується до всесвітньої боротьби з пластиком.

З 10 грудня починає діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів на території України.

Заборона поширюється на магазини, супермаркети, аптеки, заклади харчування та сфери надання послуг. Заборона не розповсюджується на біорозкладні пакети, а також надтонкі пластикові пакети, що є первинним пакуванням для свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду.

Тепер, згідно з першим етапом прийнятого закону, до березня 2022 року всі пластикові пакети (товщиною понад 50 мікрометрів) коштуватимуть від 2 до 3 грн.

Заборона безкоштовних пакетів в Україні: скільки коштуватимуть та які штрафи (інфографіка) - зображення

Зверніть увагу! Пакет понад 50 мікронів зазвичай використовують не один раз він здатен витримувати вагу понад 15 кілограмів. Для порівняння, пакети, які можна придбати на касі у супермаркеті, мають товщину від 20 до 30 мікронів. А ті, які згорнуті в рулони й використовуються для пакування фруктів та овочів зазвичай знаходяться в діапазоні від 5 до 15 мікронів, і розраховані на 1-2 кілограми.

Відзначимо, що насправді не існує безкоштовних пакетів. Ціна за пакети, які пропонують взяти в супермаркетах безплатно, закладені у вартість середнього чека.

Якщо магазин поширюватиме пакети безплатно, то отримає штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень, а в разі повторного порушення – від 3400 до 8500 гривень.

«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це у першу чергу, про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля», - розповів в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

У березні всі пакети (крім надтонких для м'яса, риби та сипких товарів)  повинні зникнути з продажу зовсім. З 2023 року целофан планують повністю вивести з обігу.

Україна стала 87-ою у списку країн, які обмежили або заборонили використання пластику. Замінювати їх українцям пропонують екосумками або біорозкладними пакетами. Рекомендують звернути увагу на багаторазові пакети-«сіточки» або екомішечки. Їх вартість від 25 до 40 гривень.
Для зручності і щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «
Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.