Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

За яких умов Україна повернеться до жорсткого карантину – МОЗ

20.10.2020 Надiя Проценко 0

Міністерство охорони здоров’я України розробило детальний план дій у разі погіршення епідемічної ситуації. Цей план представив очільник відомства Максим Степанов у Верховній Раді України та розповів, за яких умов країна змушена буде повернутись до жорсткого карантину.

фото - pixabay.com

Спроможність системи охорони здоров’я нашої країни визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки, повідомляють у МОЗ.

Наразі Україна зі щоденною кількістю нових випадків COVID-19 у межах 5-7 тисяч перебуває на І рівні – і медична система здатна витримати це навантаження.

«На ІІ рівні заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 становить 70% в цілому по країні, – зазначив Максим Степанов. – Водночас орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 – 8-10 тисяч. На цьому рівні ми можемо опинитися у найближчі тижні».

За його словами, при переході на ІІ рівень МОЗ збільшить кількість ліжок у всіх закладах охорони здоров’я на рівні 30% від усього ліжкового фонду (тобто 52 тисячі ліжок) та розпочне роботи для здійснення заходів, необхідних для розгортання тимчасових госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я.

Також буде забезпечено збільшення кількості медичних працівників у всіх закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації хворих на COVID-19, зокрема, за рахунок залучення працівників з інших відділень.

фото - unsplash.com

ІІІ рівень небезпеки означає заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 на 85% в цілому по країні. Орієнтовна щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 на цьому рівні сягатиме 11-15 тисяч за добу.

ІV рівень небезпеки означає, що ресурси системи охорони здоров’я України вичерпані, а щоденна кількість випадків захворювання на коронавірус сягає понад 15-20 тисяч.

«Тут ми будемо змушені запровадити активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений, ніхто не хоче, щоб країна опинилась на 3-4 рівні», – завершив свій виступ міністр охорони здоров’я.

Висновок

Уряд введе жорсткі карантинні обмеження, якщо кількість випадків COVID-19 у країні зросте до 11−15 тисяч за добу, а лікарні будуть заповнені більш ніж на 85%.

Станом на 20 жовтня в Україні за минулу добу коронавірус підтвердився у 5469 осіб, 113 людей померли, а 3044 пацієнти одужали.

Усього з початку пандемії в країні зафіксували 309 107 випадків зараження коронавірусом, з них 129 533 осіб одужали, 5786 людей пішли з життя.

«Погляд» також інформував, що в Україні створять штаб по боротьбі з COVID-19.