Новини
Україна
Екологія

За рік в Україні зменшилася кількість незаконних рубок


Для боротьби з чорними лісорубами минулоріч в лісах почали встановлювати камери відеонагляду та використовувати нагляд за лісами з висоти пташиного польоту.

Фото: Держлісагентство

У 2020-му у порівняні з попереднім роком кількість незаконних рубок в Україні зменшилася майже вдвічі, проте все ще залишається великою, тож «варто боротися з крадіями лісу ефективніше», вважають в Держлісагентстві.

Варто зазначити, що минулоріч для боротьби з чорними лісорубами в Україні було впроваджено досить потужні заходи: в лісах встановили камери відеонагляду, навіть використовували нагляд за лісами з висоти пташиного польоту, а також проводили роз’яснювальну роботу серед населення та спільно з правоохоронцями та громадськими організаціями здійснювали рейди в лісах.

Однак, попри всі ці заходи в українських лісах за 2020-й рік було скоєно 4,3 тис випадків незаконних рубок, обсяг яких склав 54,3 тис куб. м на суму заподіяної шкоди понад 118,2 млн гривень.

Рекордсменом за обсягом незаконних рубок стала Харківщина (31,6 тис. куб. м, або 58 % від загального обсягу), у Вінницькій області – 5,2 тис куб. м (10 %), на Закарпатській – 2,4 тис куб. м (4 %).

Загалом за 2020 рік в Україні було складено 4,6 тис адмінпротоколів на загальну суму 1,6 млн грн адмінштрафів.

Як повідомляв «Погляд», лише за місяць рослинний світ України зазнав збитків на 14,5 млн грн. Натомість за 2020-й довкіллю України завдано збитків на понад 2 млрд грн.

Нагадаємо, новий земельний закон ставить під загрозу всі заповідники в Україні.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.