За позовом України проти Росії вердикт винесуть 25 травня
Міжнародний трибунал 10 травня завершив слухання у справі агресії Російської Федерації на Азовському морі
Сьогодні, 10 травня, Міжнародним трибуналом з морського права завершено слухання позову України проти Російської Федерації. Йшлося про незаконно захоплення трьох українських військових суден і їх екіпажів. Про це оголосив голова Трибуналу Пак Чжин Хьон, зауваживши, що вердикт у цій справі буде винесено 25 травня.
Заступник міністра закордонних справ України та Агент України Олена Зеркаль наприкінці засідання озвучила заявила вимогу України: вимагати від Російської Федерації негайно звільнити судна і повернути їх Україні; призупинити кримінальне провадження проти 24 затриманих українських військовослужбовців і утримуватися від порушення нового провадження щодо них; відпустити затриманих військовослужбовців і дозволити їм повернутися в Україну.
На слуханнях у цій справі виступили ще четверо адвокатів: Марні Чік, Джонатан Гімблет, Жан-Марк Тювенін та Альфред Соонс.
Російська Федерація від участі в слуханнях відмовилася.
У позові від 16 квітня, зокрема, зазначається, що торік 25 листопада Російська Федерація взяла під контроль і затримала три українських військово-морських судна - «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу», а також 24 військовослужбовців; на час арешту українські судна перебували в Чорному морі, йшли до свого порту в Одесі. У запиті про тимчасові заходи Україна стверджує про порушення з боку РФ «суверенного імунітету військових кораблів, допоміжних суден військово-морського флоту, їхніх пасажирів і членів екіпажу відповідно до статей 32, 58, 95 і 96 Конвенції та міжнародного звичаєвого права», - йдеться у повідомленні Трибуналу. Повідомленням, направленим до Російської Федерації 1 квітня 2019 року, Україна передала спір до арбітражного розгляду, передбаченого у Додатку VII до Конвенції. Відповідно до пункту 5 статті 290 Конвенції, до створення арбітражного суду будь-яка сторона в спорі може звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням встановити тимчасові заходи для збереження відповідних прав сторін спору або для запобігання серйозної шкоди морському середовищу.
Джерело: Укрінформ