Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

За межами Китаю раптово зросла кількість хворих COVID-19: поки це не «пандемія», – ВООЗ


Під час щоденного брифінгу в Женеві глава ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус розповів, що за останній час раптово зросла кількість випадків захворювання на коронавірус в Італії, Ірані та Південній Кореї і це не може не викликати занепокоєння.

Нагадаємо, днями в Італії була зафіксована перша смерть європейця від коронавірусу.

В цілому за межами Китаю, в 28 країнах, число заражень тепер досягло 2074 випадків. 23 людини померли. Натомість в Китаї за час епідемії коронавірусом заразилися 77 362 особи, 2618 з них померли. За останні 24 години (звіт оприлюднили 24 лютого) підтверджено 416 нових випадків і 150 смертей, повідомляє ООН.

«Кількість нових випадків в Китаї продовжує знижуватися, і це дає привід для оптимізму», – підкреслив Гендиректор ВООЗ.

На думку експертів, епідемія коронавирусу досягла піку 23 січня, а з 2 лютого число нових заражень послідовно знижується. Рівень смертності від захворювання коливається в межах від двох до чотирьох відсотків в Ухані і становить приблизно 0,7 відсотка за його межами.

Пацієнти з легкою формою хвороби одужують протягом двох тижнів, а на лікування від важкої форми інфекції йде від трьох до шести тижнів.

Коментуючи побоювання з приводу пандемії – безконтрольного розповзання інфекції по всьому світу, глава ВООЗ сказав, що про це поки говорити рано.

«На даний момент широкомасштабного поширення хвороби і зростання смертності не спостерігається», – підкреслив глава ВООЗ, зазначивши, що коронавірус має «пандемічний потенціал», але наразі мова йде про епідемії в різних країнах, і для кожної конкретної ситуації слід розробляти специфічні заходи.

Він нагадав, що ВООЗ ще в січні визнала поширення коронавирусу «надзвичайною ситуацією міжнародного значення». Це найвищий рівень небезпеки, пояснив д-р Тедрос.

«Якщо ми зараз додамо до цього термін «пандемія », це не допоможе запобігти інфекції або врятувати життя, зате викличе страх», – зазначив він.

Як повідомлося раніше, в Україні випадків захворювання коронавірусом COVID-19 не зафіксовано.