"За кошти платників податків": петиція про маркування "Великого будівництва" (ВІДЕО)
На щитах «великого будівництва» Зеленського вимагають вказувати, що воно ведеться за гроші українців - платників податків. З цією метою створено петицію на сайті Президента. Її ініціатором стала громадська організація Ціна держави.
Петиція вимагає зобов’язати органи державної влади та місцевого самоврядування на всіх інформаційних матеріалах і бордах повідомляти про використання бюджетних коштів в обов’язковому порядку вказувати фразу «за кошти платників податків» відповідно до контексту. вимога стосується також об'єктів, які створюються за позичені кошти, оскільки держава отримує позики під гарантію майбутніх податкових надходжень.
Розмір напису повинен бути не менш ніж 25% площі рекламного щита. В ГО "Ціна держави" пояснили, що політики часто використовують кошти платників податків для особистого політичного піару.
Як зазначає аналітик Валерій Пекар на своїй фейсбук-сторінці:
"Важливий крок у переході від феодалізму до сучасності -- привчити як громадян, так і політиків, що немає "грошей президента" чи "грошей уряду", а є лише гроші платників податків. Тому я сам проголосував за цю петицію і закликаю вас проголосувати.
Ось петиція "Зобов’язати органи державної влади та органи місцевого самоуправління на усіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів в обов’язковому порядку вказувати фразу "за кошти платників податків" (https://bit.ly/39GI9IV).
Середньостатистичний працівник віддає державі до 50% від власного доходу у вигляді податків. Тож якщо ми віддали до державного бюджету власні гроші, то маємо вимагати від держави чесного визнання, що саме на ці гроші держава робить все те, що їй доручено: охороняє національну безпеку та здоров'я громадян, вчить дітей, будує мости та спортивні майданчики, ремонтує дороги та утримує державний апарат. За гроші платників податків, тобто за наші з вами гроші, а не за гроші президента.
Запрошую підписати петицію та передати це прохання вашим друзям".
“Робота, яку чиновники і депутати, повинні виконувати у щоденному режимі (будівництво доріг, об’єктів соціального призначення тощо) відповідно до умов найму роботодавцями (тобто виборцями) представляється як особисте досягнення окремо взятих людей. Причому не вказується за чий рахунок виконуються роботи, що може створювати у людей хибне враження про джерела походження коштів на створення тих чи інших інфраструктурних об’єктів або об’єктів соціального значення”, — наголошується у петиції.
Наразі зібрано понад 16 тисяч голосів.
Також читайте, коли добудують окружну навколо Києва і чому будівництво подорожчало втричі.
Раніше ІА "Погляд" інформувала, що у 2022 році на Київщині заплановано розбуду ще 5 шкіл: програма “Велике будівництво”
Також в В рамках програми “Велике будівництво”, у Київській області наступного року планують запустити в роботу 16 нових проєктів.