Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

За 11 місяці в Україні виявлено понад 2000 несанкціонованих сміттєзвалищ


Це завдало шкоду довкіллю країни на суму більш, ніж 90 млн гривень.

Фото: Facebook/Андрій Мальований

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Протягом 11 місяців 2020 року Держекоінспекцією виявлено понад 2000 несанкціонованих сміттєзвалищ.

«Найгірші ситуації у Харківській області, де з початку року виявлено понад 400 сміттєзвалищ, та у Столичному окрузі, де засмічення земель завдало збитків на суму 68,8 мільйона гривень», – йдеться у повідомлені.

Загалом складування сміття у не призначеному для цього місці завдало довкіллю шкоду на суму більш, ніж 90 млн гривень.

Зазначається, що найчастіше землі, де виявляються відходи, знаходяться під управлінням органів місцевого самоврядування, які і мають прибирати відходи зі своєї території. Проте нерідко для того, щоб місцеві посадовці почали діяти, необхідні рішучі дії Держекоінспекції.

Що робити, якщо ви виявили несанкціоноване сміттєзвалище

  • сфотографувати або зняти звалище на відео;
  • встановити точні координати його місцезнаходження;
  • повідомити про проблему до Державної екологічної інспекції. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію ДЕІ (044) 521 20 38), написавши на електронну адресу info@dei.gov.ua або подавши звернення через сайт системи «Дія».

Як писали в «Погляді», також повідомити про складування сміття у непризначеному для цього місці можна, використавши інтерактивну мапу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Для прикладу, завдяки інтерактивній мапі на початку року було ліквідувано стихійне сміттєзвалище на Бородянщині.

Нагадаємо, з 1 січня у Києві відкриють 15 пунктів збору та утилізації новорічних дерев.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.