Новини
Україна
Довкілля

За 10 років з України вивезено близько півмільйона диких співочих птахів

15.02.2021 Бобрик Юлія 0

Цим Україні завдано збитків щонайменше на 2,5 млн доларів.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київського культурно-екологічного центру.

Щороку браконьєрське арабське угрупування виловлює тисячі співочих птахів і вивозить їх з України. «Допомагають» їм в цьому місцеві птахолови, яким закордонні злочинці платять по 50 гривень за одну пташку. Серед пернатих, яких найбільше цінують в арабських країнах щиглики, синички, чечітки, снігурі, чижі. В країнах Близького Сходу – в Лівані, Омані, Катарі, Йорданії, Кувейті, Лівії та ОАЕ їх реалізують за ціною 30-50 євро і більше за одну птицю.

«Під Києвом араби викупили кілька хат, де виловлені птиці утримуються перед вивезенням в арабські країни. Контрабандне формування, організоване арабами, існує в Україні близько 10 років. За цей час арабами було вивезено з України літаками близько півмільйона диких співочих птахів, чим завдано Україні збитки в 2,5 млн. Доларів США, – зазначається у дописі. – Ми просимо міністра Міндовкілля України Романа Абрамовського розглянути наші спільні з екоінспекцією пропозиції щодо припинення масового вивезення диких співочих птахів з України та прийняти рішення».

Дивіться за посиланням у матеріалі «Погляду» – які птахи мешкають в лісах Київщини. А також читайте – яких саме птахів варто годувати взимку.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.