#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Україна-суспільство

З українських магазинів можуть зникнути «безкоштовні» пакети

22.11.2021 4

У Мінекономіки вирішили встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, які зазвичай покупцям видавали безоплатно.

Фото: pixabay.com

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів, яку можуть підтримати вже 24 листопада.

Так, пропонується ввести заборону безкоштовні пластикові пакети і у такий спосіб знизити кількість пластикового сміття, яке в Україні погано переробляється.

Між тим, у Міністерстві економіки оприлюднили розцінки за яким українцям, ймовірно, доведеться купувати пакети у супермаркетах:

— пакет без ручок та бічних складок коштуватиме 2 гривні;

— без ручок та з бічними складками або з ручками та без бокових складок – 2,5 гривні;

— з ручками та бічними складками – 3 гривні.

Між тим, за даними експертів, щороку українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, тоді як ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. Плата за пакет допоможе знизити кількість пластикового сміття, яке в Україні погано переробляється.

Нагадаємо,  у Білій Церкві вже дуже скоро почне функціонувати фабрика з переробки пластику. Виробничу базу майбутнього підприємства площею 2500 кв. м у місті уже збудовано. Наступний крок – звести саму фабрику, яка матиме назву The Good Plastic Company.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.