З початку року на дорогах Київщини постраждали 263 пішоходи
Чимало дорожньо-транспортних пригод відбуваються саме з вини пішоходів, які, ігноруючи правила дорожнього руху, переходять вулиці у непередбачених для цього місцях. Можливо, збільшення розміру штрафів в найближчому майбутньому підвищить ефективність впливу на дисципліну пішоходів як учасників дорожнього руху в Україні?
За даними патрульної поліції Київської області, від початку року в аваріях на території Київщини постраждали 263 пішоходи. Також, на жаль, є 46 летальних випадків, повідомляють на Facebook-сторінці відомства.
Варто зазначити, що наїзд на пішохода – один із найпоширеніших видів ДТП. Нерідко це стається через нехтування ПДР саме пішоходами, які забувають, що у них як в учасників дорожнього руху є не лише права, але й обов’язки.
Нагадаємо, на початку року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт 2697 про суттєве збільшення штрафів для пішоходів-порушників правил дорожнього руху. Влітку за законопроєкт депутати проголосували в першому читанні. Тож вже скоро закон можуть прийняти, тому краще вже зараз пригадати та завчити прості правила, аби не наражати себе та оточуючих на небезпеку і не платити зайвих штрафів.
- Пішохід зобов’язаний переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч
- Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішохід зобов’язаний впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
- Чекати транспортний засіб пішохід зобов’язаний на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, – на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
- Після висадки з трамвая пішохід зобов’язаний залишити проїзну частину не затримуючись.
- У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішохід зобов’язаний утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
- У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди пішохід зобов’язаний подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття працівників поліції.
- У місцях, де рух регулюється, пішохід зобов’язаний керуватися сигналами регулювальника або світлофора. У таких місцях пішохід зобов’язаний перебувати на острівці безпеки або лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, а у разі їх відсутності – на середині проїзної частини і може продовжити перехід лише тоді, коли це буде дозволено відповідним сигналом світлофора чи регулювальника та переконаються в безпеці подальшого руху.
- У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, якщо він рухається узбіччям, пішохід зобов’язаний виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
- За межами населених пунктів в разі руху узбіччям чи краєм проїзної частини, пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспортних засобів.
Проте варто зазначити, що не лише пішоходи нехтують ПДР. Як повідомляв «Погляд» раніше, за 7 місяців у Києві виписали 4500 штрафів за неправильну парковку.