#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Технології
Київ

З наступного року проїзд у наземному транспорті столиці можна буде оплатити банківською карткою

30.11.2021 3
Київ працює над впровадженням нових, більш зручних форматів розрахунку за проїзд у громадському транспорті.

З наступного року проїзд у наземному транспорті столиці можна буде оплатити  банківською карткою - зображення
Фото: pixabay.com

Про це розповів в інтерв'ю Mind заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Петро Оленич.

Передбачається, що вже з  I кварталу 2022 року в Києві планують запустити цифрову картку й можливість оплати банківською в наземному транспорті.

Йдеться також і про можливість сплатити за проїзд смартфоном. Разом з тим, столиця поки не планує переходити на оплату через Google Pay та Apple Pay і продовжить вдосконалювати можливості сервісу «Київ цифровий».

«Ми маємо думати й про стабільність. Будь-яка цифрова система вразлива для кібератак. Якщо йде атака на місто – банківська картка не зможе працювати: вона проходить через сервери системи, яка валідувала цю картку. Тому спочатку ми запустили транспортну картку, яка працює автономно в нашій мережі»

Петро Оленич

Оленич зазначив, що має бути альтернатива, яка в разі надзвичайної ситуації забезпечить можливість чіткої та безперебійної оплати проїзду.

 

Окрім цього, він зауважив, банківська карта валідується протягом 3–4 секунд, транспортна – 0,3 секунди.

 

«За великого пасажиропотоку ці 3,7 секунди затримки критичні: може миттєво зібратися черга», - наголосив він.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.