Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

З 21 листопада українців штрафуватимуть за відсутність масок


За відсутність маски або неправильне її носіння (під носом, на підборідді тощо) у громадських місцях і транспорті доведеться сплатити штраф від 170 до 255 гривень.

фото - insider.com

За запровадження адміністративної відповідальності за неносіння засобів індивідуального захисту у публічних місцях Верховна Рада проголосувала ще 6 листопада. А 19 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, яким стаття 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнюється частиною другою, що передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів (від 170 до 255 гривень).

Такий штраф загрожує за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті у період карантину без одягнених засобів індивідуального захисту (респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно).

фото - pixabay.com

Оскільки зазначений закон був опублікований 20 листопада в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України», штрафувати українців почнуть з 21 листопада – з наступного дня після публікації.
У Зеленського зазначають, що закон прийнято для запобігання поширення коронавірусної хвороби в країні.

Нагадаємо, в Україні запроваджено карантин «вихідного дня» з 14 листопада, відмінити який парламент не зміг. Він діє у суботу та неділю. У вихідні дозволяється робота лише продуктових магазинів, аптек, транспорту, АЗС.

Як повідомляв «Погляд», 75% українців підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг».