#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля
Україна-суспільство

З 10 грудня із супермаркетів зникнуть безкоштовні пакети

01.12.2021 1
Натомість з наступного року в Україні обмежать обіг та виробництво пластикової продукції одноразового використання.

З 10 грудня із супермаркетів зникнуть безкоштовні пакети - зображення

З 10 грудня набирає чинності закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», а отже у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг зникнуть безоплатні пластикові пакети. Залишаться лише біорозкладні та надтонкі – для пакування свіжої риби, повідомляє Урядовий портал.

У такий спосіб боротимуться із масовим утворенням пластикових відходів.

«Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом».

в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець

Зважаючи на досвід сусідніх держав, у такий спосіб Україна зможе скоротити використання пластикових пакетів на 75-90%, як це сталося в Туреччині чи Ірландії після введення аналогічної заборони. Також це дозволить українцям економити, адже незалежно від того берете ви пакет чи ні, магазин закладає його у вартість середнього чеку, тому ви все одно за нього платите.

Нагадаємо, у Білій Церкві побудують фабрику з переробки пластику.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.