#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля
Світ-суспільство

Їжаки опинилися під загрозою зникнення

20.05.2019 Бобрик Юлія 0

Вже у найближчому майбутньому їжаків можуть занести до списку видів, яким загрожує вимирання.

Лише за півстоліття тільки у Великобританії популяція їжаків скоротилась у 30 разів. Проте ситуація не краща й в інших країнах. Через те, що люди знищують середовище існування для тварин та природний корм, їжаки опинилися під загрозою вимирання у всій Європі, повідомляє DW.

Серед головних факторів, що мають вплив на зниження популяції тварин, – розвиток аграрної галузі, звільнюючи площі для вирощування сільськогосподарських культур, фермери викорчовують чагарники та дерева – природне середовище для життя їжаків. В свою чергу збільшення використання пестицидів призводить до знищення комах та безхребетних – природного корму їжаків. А до 50000 їжаків щорічно потрапляють під колеса автомобілів.

Тож в разі, якщо терміново не будуть вжиті відповідні міри, на думку вчених їжаки можуть назавжди зникнути лише за якихось 15 років.

Варто зазначити, що до Червоної книги України занесений їжак вухатий, ідеальне середовище життя для якого степи і напівпустелі. Тож у нашій країні він проживає на Луганщині і Донеччині. Серед причини зміни чисельності цього види – деградація степових екосистем, засадження ділянок псамофітного степу монокультурами сосни.