Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Єдиний внесок для особи з інвалідністю


Розмір ЄВ для осіб з інвалідністю, які працюють у тих, хто провадить незалежну професійну діяльність

Законодавство регламентує встановлення єдиного внеску (ЄВ) для осіб з інвалідністю залежно від роботодавця.

Зокрема, відповідно до част.1 ст. 7 Закону України від 08.07. 2010  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зазначені у ст. 4 Закону № 2464, зокрема, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують найману працю, нараховують ЄВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 .03.1995 №108/95ВР «Про оплату праці» із змінами і доповненнями.

Єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ – част.5 ст.8 Закону №2464.

Частиною 13 ст. 8 Закону №2464 ставка 8,41 % визначеної бази нарахування ЄВ для працюючих осіб з інвалідністю встановлена тільки для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців, у тому числі ФОП - платників ЄП, в яких працюють особи з інвалідністю.

Встановлений частиною 13 ст. 8 Закону № 2464 перелік осіб, які мають право на застосування ставки 8,41% є винятковим і не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують працю найманих працівників – осіб з інвалідністю. Отже, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄВ на заробітну плату працівників – осіб з інвалідністю у розмірі 22% до визначеної бази нарахування ЄВ. Про це повідомляє Головне управління ДФС у Київській області.

ДОВІДКА: Незалежна професійна діяльність — участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою — підприємцем та використовує найману працю не більше ніж чотирьох фізичних осіб. Відповідно до пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, вважається самозайнятою особою за умови, що вона не є працівником в межах підприємницької діяльності чи незалежної професійної діяльності (Роз’яснення Вісника «Офіційно про податки»).