Японські ліки від грипу і Еболи ефективні й від коронавірусу?
Японська компанія Fujifilm Toyama Chemical ще в 2014 році розробила препарат фавіпіравір для лікування грипу. Виявилось, що цей препарат, відомий також як Авіган, показав свою ефективність і у боротьбі з коронавірусом після відповідних клінічних випробувань. Повідомляє видання The Guardian.
У клінічних випробуваннях взяли участь 340 пацієнтів, інфікованих коронавірусом із китайських міст Ухань і Шеньчжень. Чжан Сіньмінь, представник китайського міністерства науки і техніки, зазначив, що фавіпіравір, розроблений для лікування нових штамів грипу, дав обнадійливі результати в клінічних випробуваннях.
Зокрема, аналізи пацієнтів, які використовували ліки в Шеньчжені, давали негативний результат на коронавірусну інфекцію COVID-19 в середньому через чотири дні після постановки діагнозу. Це набагато швидше, ніж у тих, хто не приймав фавіпіравір. Крім того, рентген підтвердив поліпшення стану легень приблизно у 91% пацієнтів, яких лікували фавіпіравіром, в порівнянні з 62%, в чиєму лікуванні препарат не застосовувався.
Після такої заяви китайського міністра акції компанії Fujifilm Toyama Chemical, що розробила фавіпіравір, виросли на 14,7% за один день торгів.
Однак у виданні The Guardian зазначають, що ліки не такі ефективні для людей з більш важкими симптомами. «Ми давали Авіган 70-80 пацієнтам, але, схоже, він не працює так само добре, коли вірус вже розмножився», – йдеться у дописі.
Цікаво, що фавіпіравір в якості екстреної допомоги уряд Японії надавав у 2016 році для боротьби зі спалахом вірусу Ебола в Гвінеї.
Проте сьогодні препарат ще потребує схвалення уряду для повномасштабного застосування на пацієнтах з COVID-19, оскільки передусім цей препарат призначався для лікування грипу. Очікується, що його може бути схвалено в травні цього року.
Читайте також В Україні одужав перший пацієнт із коронавірусом