18.01.2019
Альона Ткаченко 0
Департамент екології та природних ресурсів КОДА зробив графік повітря, яким дихають жителі області. Підсумки надали за перший тиждень нового року.
Система моніторингу довкілля області є унікальним проектом Департаменту екології та природних ресурсів КОДА.
До моніторингу увійшли м. Переяслав-Хмельницький, с. Велика Димерка, м. Боярка, м. Обухів, м. Васильків, м. Богуслав.
Екологічний показник Боярки виявився найбільш забруднений за зважевними частинками PМ10 та PM2,5, а радіаційний стан та оксид вуглецю СO перебуває в нормі.
До відома. Зважені частинки варіюють в розмірах, за складом і природою. Повітряні частки зважених речовин великих і малих розмірів, включаючи дрібні частинки, звані РМ, є складне з'єднання органічних і неорганічних субстанції. Дрібні частинки діляться на РМ10 і РМ2,5 в залежності від їх розміру. Великі частинки звичайно містять ґрунтові матеріали, пил від доріг і викиди від промисловості. Дрібні частинки містять більше кислот, а також сульфати.
Оксид вуглецю (CO) утворюється у результаті неповного згорання природного газу (також бутану або пропану з балону) у несправних пальниках (в основному, у газових колонках) або у погано провітрюваних приміщеннях, а також при згоранні вугілля, коксу або нафти у печах (а також дров у камінах) з несправними димоходами. Входить до складу диму котрий утворюється при пожежі (разом із іншими газами — ціанідами, оксидами сірки та азоту).
Наразі на Київщині встановлено 13 автоматизованих пунктів моніторингу. Всі дані з них зберігаються у вільному доступі на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.