Технології

Який роутер обрати у 2020 році?


Стрімке оновлення та вдосконалення техніки, у тому числі й роутерів, спостерігається кожного року. Змінюється не тільки дизайн та форма, а й технічне та програмне оснащення роутерів, їх програмне забезпечення. Фактично роутер - це невеликий комп’ютер, у якого є свій процесор, своя оперативна пам’ять та своя операційна система. Саме у них і полягає основна відмінність між роутерами різних цінових діапазонів, а не тільки у дизайні та кількості антен.

Спеціалісти Компанії «Бест» (https://best.net.ua/)  розповіли,на що варто звернути увагу, при виборі роутера у 2020 році. Стаття не рекламна, брендів чи моделі Ви у ній не знайдете. Мова піде про загальні аспекти вибору мережевого обладнання.

1.  Діапазон, або частота роботи Wi-Fi. Більшість сучасної техніки, що має бездротове підключення працює на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц. Відповідно роутером, який підтримує стандарт Wi-Fi 802.11ac у 2020 році нікого не здивуєш, ціни на них прийнятні, а кількість моделей на ринку навіть більша ніж хотілось би.

2. Wi-Fi Mesh системи – призначені для великих квартир та будинків. Сьогодні це в першу чергу зручність та ефективність за невисоку ціну. Такі Mesh системи складаються із кількох модулів (зазвичай 2 або 3), які об’єднані в єдину мережу. Це дозволяє покрити велику площу єдиною мережею Wi-Fi, джерелом сигналу якої є вищезгадані модулі, котрі встановлюються на відстані один від одного, а переключення між ними відбувається непомітно для користувача та майже миттєво.

3. Спосіб підключення до мережі провайдера (тип WAN). Клієнтам Компанії «Бест» (https://best.net.ua/)  варто обрати роутер до WAN-порта якого можна підключити кабель RJ-45.

4. Швидкість портів (це важливо, навіть якщо ви використовуєте тільки бездротові підключення). Маршрутизатори можуть оснащуватись портами WAN та LAN такими, що можуть працювати на швидкості 100 Мбіт/с (позначається як 10/100 Мбіт/с) і ціна пристрою на це не впливає. Отже, швидкість інтернет більшу аніж 100 Мбіт/с з такого роутера отримати неможливо. Для більших швидкостей варто обирати роутер із портами в 1Гб/с (10/100/1000 Мбіт/с). До речі, із тарифами Компанії «Бест» та швидкостями в них можна ознайомитися на сайті (https://best.net.ua/)

Спеціалісти Компанії «Бест» (https://best.net.ua/) радять звернути увагу на такий аспект.Деякі виробники на коробках великими літерами вказують швидкість Wi-Fi як 150, 300 або навіть 1200 Мбіт/с. Ці цифри взяті з опису набору стандартів IEEE 802.11, котрі описують ті чи інші стандарти Wi-Fi, і від них залежить лише швидкість підключення між роутером та, наприклад телефоном. І це НЕ означає що такий роутер може забезпечити доступ до інтернету на вказаній швидкості.

5. Кількість антен на роутері. Це саме той випадок, коли більше не завжди означає краще. Чому, запитаєте Ви? А тому, що на площу, котру покриє Wi-Fi мережа, це зовсім не вплине. Та і на потужність сигналу теж. Власне, на площу покриття і на потужність сигналу впливає коефіцієнт підсилення самої антени (вказується в характеристиках як dBi), а цей параметр у більшості країн обмежений законодавством. Тобто незалежно від того, дорогий це роутер чи дешевий максимальна потужність антени може бути однаковою. Роутери на 2 антени та з коефіцієнтом підсилення не менше 5 dBi підходять для невеликих квартир, але через стіни сигнал буде поганим. А ось від кількості антен залежить тільки стабільність сигналу, але щоб був ефект потрібно антени правильно розташувати. Для квартири, наприклад, необхідно встановлювати антени вертикально або під невеликим кутом одна відносно іншої.

У будь-якому разі, Ви обираєте роутер самостійно й на власний розсуд. Запитуйте спеціалістів, порівнюйте, адже до вибору роутеру треба підходити, як до вибору домашньої техніки, наполегливо й зважено. Ми оновлюємо телефони раз на декілька років, чому з роутером не поступити так само.