Новини
Суспільство
Екологія

Яких саме птахів варто годувати взимку?


У холодну пору року у соцмережах з'являється чимало закликів, щодо облаштування годівниць та прикорму птахів. Але чи всіх птахів можна годувати, і чим саме з'ясовували журналісти «Погляду».

Фото: pixabay.com

Зимуючим в середній смузі пернатим потрібна підтримка з боку людини. Однак питання, чим годувати птахів взимку, не такий простий. Звична їжа «зі столу» і навіть комбікорм для курей не підходять для мешканців лісу. А деяких птахів взагалі краще не годувати, аби вони не почали лінуватися.

Кого можна годувати взимку?

У холодні зимові дні допомоги людей потребують не перелітні і не водоплавні, а місцеві дрібні птахи, які до того ж не потрапляють у повну залежність від прикормки.

«Це наші звичні сусіди: горобці, синиці, повзики та інша дрібнота. Ці пташки через маленький розмір та вагу дуже погано переносять морозні дні. Особливо, коли земля вкривається шаром снігу. Здобути з-під снігу їжу пташкам дуже важко», – зазначають фахівці екологічної служби КП «Плесо».

Чим годувати?

Фахівці радять давати птахам насіння соняшнику і несолоне сало (для синиць). Чим ще можна і заборонено годувати птахів – читайте у матеріалі «Погляду» за посиланням.

Чи можна годувати водоплавних птахів узимку?

Фото: pixabay.com

Годувати водоплавних птахів, серед них лебеді та качки, що часто можуть розташуватися на водоймі у місті, варто лише під час раптового настання екстремально низьких температур (–15°C та нижче).

«Найголовніше, що потрібно водоплавному птаху для виживання взимку – це незамерзла ділянка річки або ставка. Саме у воді птахи знаходять собі їжу, а від зимового холоду їх береже жир, який вони накопичують протягом теплого сезону. Якщо птах не може прогодуватись на обраній водоймі, він летить далі поки не знайде собі гарне місце», – наголошують в КП «Плесо».

Читайте у матеріалі «Погляду» про те, як зрозуміти, що лебеді потребують допомоги і що варто знати про цих птахів.

Якщо годувати водоплавних птахів, то чим?

Будь-яка їжа не підходить для годування водоплавних птахів. Для прикладу, думка про те, що качок та лебедів можна годувати хлібом є абсолютно помилковою. Іноді такий «добрий вчинок» людини може навіть вартувати життя диких птахів.

«Чорний та білий хліб не можна давати птахам в жодному разі. Ця їжа не підходить для диких птахів. Вона викликає важкі розлади шлунку, особливо у молодих птахів. У кінцевому найгіршому варіанті таке харчування може призвести до загибелі птаха», – наголошують фахівці.

Фото: pixabay.com

Найкращою їжею для прикорму будуть подрібнені свіжі овочі та пророслі злаки – овес, ячмінь та пшениця. Проте мова лише про екстремальні умови, а, судячи з цьогорічної зими, до таких ще далеко.

Підкорм, а не годування!

І ще одне: мова саме про підкорм. Метою має бути допомога, а не забезпечення прожитком. Адже, коли людина на постійній основі починає годувати диких птахів, вони перестають шукати їжу самостійно, починають лінуватися. Всі земні істоти дуже швидко пристосовуються до нових умов, особливо, якщо вони полегшують нам життя.

«Людина, що приносить хліб до ставку у парк думає, що робить добру справу, а насправді веде птахів до загибелі», – зазначають в П «Плесо».

Нагадаємо, влітку на Одеській трасі на Київщині зупинили рух машин через каченят.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.