Як зробити цікавим молодіжний центр громади
Проєкт DOBRE пропонує навчання для лідерів молодіжних центрів з наступним впровадженням дорожних карт розвитку цих структур
Молодіжні центри у громадах – нині це модно і навіть престижно для громади. Це простір для зустрічей, спілкування і реалізації ідей хлопців і дівчат. Але чи успішно працює цей інструмент роботи із молоддю? , чи створює можливості для молодих е Але що насправді відбувається у молодіжних центрах в громадах? Які послуги вони надають? Які можливості створюють?
Експерти помітили, що не всі молодіжні центри працюють ефективно, і виокремили низку проблем:
молодь не відвідує центр, він їй не цікавий;
центр не знає, які програми та проєкти впровадити;
центр не має ресурсів для роботи і не може реалізовувати заходи;
у центрі є обладнання і ресурси, проте немає персоналу, який вміє працювати із молоддю.
«Якщо вам такі проблеми знайомі і ваша громада – учасниця програми DOBRE, то вам повезло, бо цей проєкт – саме для вас! Програма DOBRE та громадська організація “Молодіжна Платформа” пропонують вам долучитися до проекту «Прокачай молодіжний центр у своїй громаді» та покращити роботу уже існуючого або щойно створеного молодіжного простору», зауважує molodnews.
Чого навчаться команди молодіжних центрів:
планувати свою роботу;
робити цікаві події та долучати молодь до них;
шукати ресурси для роботи центру;
правильнота ефективно облаштовувати простір центру;
ефективно вести соціальні мережі центру, розвинути комунікацію;
звітувати про роботу центру для громади, зрозумілими методами вимірювати його ефективність;
Проєкт планує з з січня по вересень 2020 року допомогти 10 молодіжним центрам, які діють у громадах-партнерах програми DOBRE.
За цей період центри – учасники пройдуть навчання, будуть мати навчальні візити в інші громади для обміну досвідом та разом із експертами впровадять дорожні карти розвитку своїх центрів. Учасниками проекту можуть бути команди з молодіжних центрів громад-учасниць програми DOBRE, які будуть представлені трьома особами. Важливо, щоб у цій команді був представник молоді (голова молодіжної ради, наприклад) і відповідальна особа від муніципалітету за роботу молодіжного центру або за роботу з молоддю. Група буде надалі командою працювати з експертами протягом майже цілого року, тому учасники мають розуміти свою повну залученість протягом усього проєкту», йдеться у повідомленні.
Витрати на навчання і поїздки фінансують організатори проєкту.
Дедлайн подачі заявки – 16 січня за посиланням.
Повідомлення про результати - до кінця січня.
Із запитаннями щодо проєкту можна звертатись на емейл molod.platforma@gmail.com,
Або за телефоном +38 (095) 092-51-66 – Ткачук Захарій