Як змінюється розмір субсидії із зростанням тарифів?
Середній розмір допомоги на оплату «комуналки» у лютому цього року склав 1483 гривні. У Кабміні розповіли, скільки українців її отримують.
Майже 3 мільйони українських домогосподарств отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Середній її розмір у лютому 2021 цього року склав 1483 гривні, а середній відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги приблизно становить близько 10% сукупного доходу домогосподарств-субсидіантів. Про це повідомив Урядовий портал.
Міністр соціальної політики Марина Лазебна на нараді щодо стану розрахунків населення за житлово-комунальні послуги, яка відбулась 9 березня під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, розповіла, що показали результати аналізу доходів домогосподарств-субсидіантів.
«Серед усіх отримувачів житлової субсидії близько 40% становлять домогосподарства з середньомісячним доходом на одну особу, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму, ще майже 40% - домогосподарства з доходом на одну особу від одного до півтора прожиткових мінімумів на одну особу в розрахунку на місяць, 17 % - з доходом від півтора до двох прожиткових мінімумів. При цьому, середній відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги по Україні становить трохи менше 10% сукупного доходу сім’ї, яка отримує субсидію. При зростанні цін і тарифів на послуги розмір обов’язкового платежу не змінюється, оскільки залежить від доходу, а розмір субсидії - збільшується», -
Марина Лазебна
Також Урядовий портал повідомив, що у минулому місяці було перераховано розмір субсидій, і причиною цього стало зменшення цін на природний газ для населення за лютий.
Учора «Погляд» повідомляв, що коло отримувачів субсидій хочуть розширити.
Відповідно, зменшилась потреба у коштах для фінансування субсидій. Понад 95% отримувачів житлових субсидій та 36% пільговиків отримують виплати у готівковій формі», йдеться у повідомленні уряду.
Як повідомляв «Погляд», НКРЕКП схвалила запровадження базової річної пропозиції, яку мають пропонувати постачальники всім побутовим споживачам на період з 1 травня 2021-го по 30 квітня 2022 року. Таким чином постачальники встановлять річну вартість газу.
Також ми писали, що термін установки газових лічильників подовжили до 1 січня 2023 року для тих споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі.
Перекоси, що виникають через надмірну монополізацію газового сегмента, викликали потребу в ухваленні тимчасових рішень про обмеження газових тарифів у піковий для споживання період, інформував “Погляд”.