Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство
Культура

Як вберегти від вандалів монумент у Вишгороді?


Підлітки-хулігани постійно псують пам’ятник  Борису і Глібу, встановлений на центральній площі міста

Міський голова Вишгорода Алексій Момот учора, 17 жовтня, опублікував на своїй Фейсбук-сторінці навіть не пост – крик душі: «Шановні батьки! Вчергове змушений звертатися з проханням до тих, чиї дітки полюбляють гратися на центральній площі, кататися там на скейтах, роликах, самокатах... Ну поясніть ви своїм чадам, що пам’ятник святим Борису і Гліба - не місце для забавок, не мольберт для вульгарних написів і малюнків, не місце, яке слід розбивати самокатами/скейтами... це ж наша святиня! Ну невже дійсно парканом треба обнести? Хочеться плакати і кричати. Двічі наймали спеціальну піскоструменеву машину, щоб всі ці «шедеври» видалити. Тепер от змушені втретє замовляти, а це кошти... Є нова локація на Набережній, де можна покататися. Якщо мало, давайте зробимо ще одну! Де? Пропонуйте! Мені на думку приходить лише «басейн» біля БК «Енергетик»... Пропонуйте, зробимо! Тільки, молю, поговоріть зі своїми дітьми, щоб не псували пам’ятник! Цінуйте наше місто і привчайте дітей робити теж саме! Не соромтеся підходити і робити зауваження іншим... допоможіть!»

Вочевидь, слова міського голови можуть підтвердити й погодитися з ними багато вишгородців. Пам’ятник давньоруським князям Борису і Глібу  - не випадково встановлено у місті. Адже вони свого часу тут були поховані, а нині вважаються небесними заступниками Вишгорода.

Люди підтримують міського голову в тому, що цей вандалізм треба зупинити. «Пам’ятник Борису і Глібу - святиня вишгородської історії і карколомно скакати там ще й небезпечно, бо святиня не терпить наруги», , відповідають вишгородці Олексію Момоту.

От тільки яким чином захистити монумент? Дехто погоджується з ідеєю паркану, але таке до вподоби не всім. Люди пропонують свої варіанти виходу із ситуації. «Можна зробити там сидіння на кшталт лавочок, а трохи далі зробити міні-скейт-парк і дійсно з можливістю малювати графіті, і біля «Енергетика» також зробити скейт-парк, а  можна й самих дітей спитати де їм цікавіше, опитування зробити». «Пропоную мерії кожної суботи організовувати всіх небайдужих, молодь і підлітків на суботник з перетворення лісопарку між «Ярославичами» і «Каратом» у парк Древнього Вишгорода з історичними скульптурами Київської Русі, лавками з сухих стовбурів дерев, кількома скейт-зонами, волейбольними майданчиками, літнім театром, озерами». «Ще один скейт-парк можна зробити перед кінотеатром "Мир" у недіючому фонтані – і місця достатньо, і на очах батьків». Це тільки кілька пропозицій, які свідчать про те, що вишгородцям небайдужий і естетичний вигляд міста, й дозвілля дітей.

Реакція вишгородців на пост міського голови показує, що вони переймаються не лише цією ситуацією, а й і хочуть, що місто було комфортним і безпечним.  То ж є підстави сподіватися, що вихід буде знайдено, і він влаштує всіх. Крім, хіба, вандалів. А на них треба знайти управу. Тут городяни висловлюються категорично. «Це правопорушення і потрібно фіксувати камерами, а потім звертатися до поліції. Батьки заплатять, відпаде бажання малювати», "Олексію Вікторовичу, хай поліцейський там почергує з тиждень. Протоколів наштампує батькам стільки, що будуть самі зубами вигризати ті написи». «Треба зі своїми дітьми розмовляти, розповідати, що можна, а що ні, пам’ятник святим не для описів, в нашому місті багато локацій для розваг», зауважують люди.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів та з Фейсбук-сторінки Олексія Момота.