Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Київщина-суспільство

Як спіймати «сміттєвих порушників»?


У Вишгороді є «точка», де відходи викидають поруч з порожніми контейнерами

Сміттєві контейнери у Вишгороді стоять у багатьох місцях, так, що викинути відходи – не проблема. І зазвичай вишгородці – люди акуратні, відносять сміття на котейнерні майданчики, а багато хто ще й сортує. Але… Для дехто просто не помічає контейнерів.

Дивну картину побачила журналіст «Погляду» біля вулиці Шолуденка, неподалік супермаркетів. Тут облаштовано цілком цивілізований майданчик – і для відсортованого і невідсортованого сміття. Так ось, біля абсолютно порожніх контейнерів, які знаходяться за спеціальною огорожею, відкритою для прийому сміття – ціла гора пакетів з відходами! Поблизу справді три супермаркети і ще багато магазинів і магазинчиків, але з самого характеру пакетів видно, що вони тут ні при чому: сміття побутове.  Таке враження, що людям лінь зробити кілька кроків, аби викинути пакет туди, куди треба! Дехто каже, що це не місцеві – «заїжджі» з автомобілів викидають, аби не виходити з машини – швиргонули пакет до контейнера і поїхали далі.

Зазвичай люди з приводу всіх проблем, особливо щодо благоустрою міста, апелюють до міської влади. Але в цьому випадку – якраз влада зробила все для цивілізованого збирання відходів. Тут уже апелювати треба до тих, хто, даруйте, свинячить, але ж – до кого саме?

Дехто з вишгородців зауважує, що це – також порушення громадського порядку, навіть кажуть, що варто встановити камеру спостереження за цим місцем, бо таке, кажуть, саме тут спостерігається нерідко. Виходить трохи смішно – камера спостереження за сміттєзбірником, але, з іншого боку, як спіймати порушників?

З одного боку, це може здатись дивним – чи не багато галасу навколо одного сміттєзбірника. А з іншого – саме для Вишгорода чистота стає нормою, і більшість людей дотримуються елементарних правил у цьому плані.

…Коли кілька років тому у Вишгороді встановили контейнери для роздільного збирання сміття, разом з ними «прийшла» неочікувана проблема. Баки переповнювалися дуже швидко, а біля них «виростали» гори тієї самої упаковки, яка мала б бути в контейнерах. Люди скаржилися, що рідко вивозять це сміття. Втім, проблема швидко вирішилась, коли було визначено, з якою швидкістю наповнюються контейнери, і з якою періодичністю потрібно присилати машину для їх вивезення. Міський голова Вишгорода Олексій Момот зауважив журналістам «Погляду»: «Ми й не очікували, що городяни так свідомо поставляться до сортування відходів, і відразу активно включаться в процес. Це було приємно, хоч і потребувало відлагодження логістики вивезення відходів».

Справді, вишгородці уже тоді були готові до роздільного сортування сміття. Тим більше, що й екологічні організації міста, зокрема, «ЧИСТО.Вишгород» задовго почали формувати громадську свідомість, організовували акції щодо наведення чистоти в місті, і в лісі біля Вишгорода, і помаленьку все почало виходити. Тепер не те що школярі – дошкільнята вам розкажуть, що потрібно робити, аби місто було чистим і приємним для проживання.

Але, здається, досі «дійшло» не всім, і не лише щодо роздільного сортування, а й елементарних речей – куди треба викидати відходи. То ж, кажуть люди, треба ідентифікувати «сміттєвих порушників» і провести з ними індивідуальну роз’яснювальну роботу.

«Погляд» розповідав про те, що Вишгород, крокуючи до європейського рівня поводження з відходами, планує встановити підземні сміттєві контейнери.  Усе добре, тільки виникає питання: чи не виникатимуть проблеми, якщо деяким вишгородцям лінь буде пройти кілька кроків до нового сміттєзбірника? Олексій Момот зауважує, що людський фактор, на жаль, не можна виключати.

Фото автора