Як самостійно шукати інформацію про репресованих родичів?
Архів національної пам’яті презентував п’ять відеороликів, які навчають українців самостійно шукати інформацію про репресованих в радянські часи предків.
У п’ятницю 14 травня 2021 року Архів національної пам’яті презентував п’ять відеороликів. Захід було приурочено до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Короткі відео навчають українців самостійно шукати інформацію про репресованих членів родин. Зокрема родичів, які підпали під насильницькі політики радянської репресивної машини: розкуркулення, депортацій, заслання у табори чи на спецпоселення за активну громадянську позицію.
П'ять відеороликів можна переглянути на офіційній Youtube-сторінці Архіву національної пам'яті.
У першому відео "Що таке Архів національної пам'яті" директор Ігор Кулик розповідає про установу та 4 мільйони документів періоду СРСР, які у ній зберігатимуться. Також можна побачити приміщення Архіву на вулиці Пухівській, 7 у Києві та дізнатися чому реконструкція будівлі стоїть на паузі з квітня 2020 року.
https://www.istpravda.com.ua/short/2021/05/17/159501/
У другому відео "З чого почати пошук документів про репресованих родичів" наводиться перелік основних онлайн-баз даних. На цих ресурсах кожен охочий може вільно шукати інформацію про постраждалого від репресій предка.
У третьому відео "В яких архівах шукати інформацію про репресованого родича" надається перелік державних архівів України, зокрема розсекречених архівів радянських спецслужб, в яких можна знайти архівну слідчу справу чи справу на ув'язненого родича.
У четвертому відео "Як написати заяву в архів" йдеться про те, яку обов'язкову інформацію треба вказати при зверненні в архів. Чи потрібно доводити родинний зв'язок, щоб отримати архівну справу на репресованого. Як довго архіви відповідають на звернення.
У п'ятому відео "Як працює Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих при Архіві національної пам'яті" описано роботу сервіс з пошуку інформації про репресованих при ГДА Українського інституту національної памяті, до якого безкоштовно можуть звернутися за допомогою всі охочі. Також у відео історію своєї сім'ї та успішного пошуку справи на розстріляного у 1937 році прадіда розповідає одна із заявниць Консультаційного центру.
Раніше «Погляд» повідомляв, що столичному музею подарували кілька нових експонатів.
Також ми розповідали, що на території Києво-Печерської Лаври стартує проєкт “Київський спадок”
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.
Довідка:
Презентація відео відбулася в "Освіторія ХАБ" і зібрала кілька десятків гостей, серед яких історики, архівісти, журналісти та люди, які досліджують історії своїх родин. Партнерами заходу стали "Освіторія хаб" та Український інститут національної пам'яті. Створили відео на замовлення Архіву національної пам'яті "Divaki production".
Архів національної пам'яті надає дозвіл на вільне поширення та завантаження освітніх відео, а також завжди готовий до співпраці із закладами освіти, культури, медіа та всіма, хто зацікавлений у дослідженні теми радянських репресій.