Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Як реформуються ЗМІ в Україні


Державний комітет телебачення і радіомовлення України оприлюднив дані моніторингу. На Київщини анульовано свідоцтва 9 видань.

Станом на друге травня цього року із 760 зареєстрованих державних і комунальних засобів масової інформації в Україні реформовано 594. Такі цифри оприлюднює Держкомтелерадіо за даними моніторингу. Конкретніше – реформовано 557 комунальних ЗМІ, що складає майже 92% від загальної кількості комунальних видань, які реально виходили на кінець 2018 р., та 37 державних (46% від загальної кількості видань, які реально виходили на кінець 2018 р). Не реформованими залишилися 33 видання (25 комунальних і  8 державних). Також було анульовано 133 свідоцтва видань друкованих засобів масової інформації: 80 комунальних і 53 державних. Це переважно ті, які були зареєстровані, але упродовж тривалого часу не виходили.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко зауважує:  «Показники щодо реформованих друкованих ЗМІ зростають, оскільки Міністерство юстиції України та його територіальні управління протягом січня-квітня продовжували процедуру перереєстрації державних і комунальних друкованих ЗМІ, редакції яких подали відповідні документи до 31 грудня 2018 року».

Першість у процесі реформування тримає Миколаївщина, де реформовано всі 26 комунальних ЗМІ. Також майже повністю реформувалися регіональні засоби масової інформації  Волині, Житомирщини, Івано-Франківщини, Рівненщини та Чернівецької областей, де анульовано лише по одному свідоцтву друкованих ЗМІ. Також 14 видань припинили вихід на Закарпатті, по 9 – на Дніпропетровщині й Київщині, 8 – в Черкаській області. 14 комунальних ЗМІ Львівщини продовжують процес реформування, розпочатий наприкінці минулого року. Тут із 41 зареєстрованих ЗМІ реформовано 27.

Частина тих засобів масової інформації, які не встигли подати заяви на перереєстрацію у встановлений термін і свідоцтва яких були анульовані, реєструють нові видання зі схожими назвами. Так, не вдалося реформуватися редакції газети «Гомін» (Рівненщина), натомість зареєстровано газету «Гомін і К», газета «Вперед» (Київщина) не реформувалася – зареєстровано газету «Вперед+», газета «Галичина» (Івано-Франківщина) тепер виходитиме із новою зареєстрованою назвою «Галичина. Тиждень».

ДОВІДКА. Держкомтелерадіо здійснює моніторинг процесу реформування друкованих ЗМІ та редакцій з метою забезпечення їх функціонування, збереження назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості.

Джерело: Урядовий портал

Фото з відкритих інтернет-ресурсів