Новини
Київ

Як працюватиме метро після відміни карантину?


Вчора Кабмін своїм рішенням дозволив відновлення роботи метрополітену з 25 травня 2020 року. Чи готові до цього метрополітенівці?

Про особливості роботи столичного метро після відміни карантину розповіли «Сьогодні» у керівництві київської підземки.

Там повідомили, що готові відкритися і працювати у звичайному режимі.

«Пасажири повинні будуть суворо дотримуватися дистанції в півтора метра, носити захисні маски і рукавички, дотримуватися всіх запобіжних заходів. На станціях, перонах і біля кас ми вже нанесли спеціальну розмітку, щоб люди трималися одне від одного на безпечній відстані. Будемо максимально інформувати пасажирів про заходи безпеки в метро усіма наявними каналами, в тому числі й аудіозаписами. Ми готові відновити роботу метрополітену та приймати пасажирів. Сподіваємося також на потужну підтримку поліції в питанні дотримання пасажирами маскового режиму", – повідомила Наталія Макогон, радник начальника Київського метрополітену.

Також, у Держпродпотребслужбі Києва повідомляли про те, що коли запрацює метрополітен, повинні бути введені обмеження щодо допуску пасажирів на станції і в поїзди.

"На входах на станції буде проводитися вибіркове вимірювання температури пасажирам. Всі вони мають носити захисні маски і рукавички. Нині фахівці дискутують про необхідність обмеження кількості пасажирів у вагонах метро і салонах наземного міського транспорту: трамваях, тролейбусах і автобусах. Пропонується, що у вагонах метро і в наземному транспорті не повинно бути пасажирів, що стоять – тільки що сидять. Наприклад, вагон метро розрахований на 40-54 сидячих місця. Зараз фахівці дискутують із цього питання, чи буде введена така норма для підземки – остаточно не відомо", – розповіли в Держпродспоживслужбі Києва.

Чи будуть обмеження на вхід у вагони, у столичному метрополітені також поки не готові відповісти. Вони чекають офіційних документів з усіма вимогами, які метрополітенівці готові виконувати.

За дотриманням правил у метро стежитимуть співробітники метрополітену, Київпастрансу і, вибірково, Держпродспоживслужби Києва.

Нагадаємо, що після відновлення роботи київської підземки пасажири користуватимуться для проїзду виключно електронним квитком.

Фото з відкритих джерел.