Новини компаній

Як підготуватися до здачі аналізу на кашлюк

Інфекційне захворювання кашлюк (коклюш), спричинене бактеріями роду Bordetella, передається повітряно-крапельним шляхом.

Як підготуватися до здачі аналізу на кашлюк - зображення

Гостра фаза супроводжується сильним спастичним кашлем, що має нападоподібний характер.

Збудник кашлюку дуже контагіозний — можливість заразитися становить приблизно 90%. Тривалість інкубаційного періоду у хворих — від кількох днів до тижня. Після цього бактерії передаються здоровим людям аерозольним шляхом.

Симптоматика захворювання та показання до аналізу

Період інкубації минає безсимптомно, тому виявити небезпечних збудників дуже складно. Потрібен невеликий проміжок часу для активізації бактерій. 

На початку катаральної фази виникає сильний кашель, періоди між нападами постійно зменшуються, з’являються спазми в горлі. Іноді можуть спостерігатися підвищення температури та блювання.

Пароксизмальна стадія з погіршенням симптоматики без належного лікування може тривати кілька тижнів. Спазматичний кашель істотно ускладнює дихання та провокує задишку з появою синюшності на кінцівках. Ускладненнями сильного кашлю є:

  • розрив барабанних перетинок;

  • переломи ребер;

  • колапс легень;

  • грижі черевної стінки.

Після завершення цієї стадії, яка триває 2-8 тижнів, починається одужання. Тривалість відновлення — від 2 до 6 місяців, залежно від лікування та швидкості виявлення збудника в організмі. Медична лабораторія esculab пропонує великий спектр досліджень, серед яких також є аналізи на кашлюк.

Перед аналізом не потрібна підготовка, достатньо здати кров із вени для імуноферментного дослідження. Методика його проведення дає змогу за короткий проміжок часу визначити наявність збудника хвороби в організмі й вибрати найкращий спосіб лікування. Термін проведення аналізу — 3 робочі дні.

Показання до призначення:

  • підозри на наявність захворювання;

  • близьке контактування із хворою особою протягом тривалого проміжку часу;

  • диференційна діагностика ГРВІ, кору, бронхіту, двобічного запалення легень.

Трактування значення

Результат тесту має вигляд індексу, розшифровка якого допомагає визначити наявність чи відсутність бактерії в організмі. Якщо в даних вказано значення менше 10, то ознак захворювання не виявлено. 

Значення від 10 до 50 вказує на слабопозитивний результат і малу концентрацію бактерій в організмі. На цьому етапі пацієнту потрібно зробити додаткове обстеження через певний проміжок часу для уточнення показників. 

Число більше 50 вказує на позитивний результат і ураження організму бактерією. 

Своєчасне виявлення зараження допоможе впоратися зі збудником і швидко вилікувати дихальну систему. Саме тому після контакту із хворим потрібно здавати аналізи і звертати увагу на появу першої симптоматики.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.