Україна
Головні новини
Суспільство

Як обрати безпечні іграшки дітям


Попереду чимало свят – і дорослі вже зараз активно шукають найкращий подарунок своїм дітям, хрещеникам, меншим братикам та сестричкам. Та чи відомо Вам, що кожного року більше 45 000 дітей і підлітків зазнають отруєнь токсичними речовинами через неякісні іграшки?

Як обрати безпечні іграшки дітям

Яскраві, фарбовані, гумові чи пластикові іграшки можуть бути небезпечними для здоров’я дитини, бо можуть містити свинець або інші шкідливі речовини: поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки. Усі вони в свою чергу здатні спровокувати отруєння, хронічні алергії, опіки та навіть онкологічні захворювання і затримку розвитку дитини. Про це інформує Центр громадського здоров’я України.

Що потрібно знати батькам при виборі іграшок?

Якість продукції для дітей має бути підтверджена відповідними документами
Тоді ризик придбати небезпечну для здоров’я дитини іграшку значно зменшується. Так, про якість виробу має свідчити принаймні знак відповідності технічним регламентам. За його відсутності не варто піддавати свою дитину можливій небезпеці.

Уникайте покупок на стихійних ринках
Дешева святкова продукція невідомих виробників не найкращий подарунок: окрім видимих небезпек (неякісно оброблені, гострі деталі), ви ризикуєте придбати і приховані, наприклад, токсичні речовини у складі виробу. Купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де товари мають необхідне маркування, а продавець надасть всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.

Не обирайте дуже яскраво пофарбовані чи лаковані іграшки
Надто яскрава фарба може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я дитини. Особливої уваги потребують малюки. Які все пробують на смак. Тож діти до 1 року – у зоні найбільшого ризику отруєння токсичними речовинами.

Не обирайте для дітей молодшого віку іграшки, що мають дрібні деталі чи відчутний хімічний запах

Перевіряйте наявність знаку відповідності технічним регламентам і переконайтеся в якості продукції.

Пам'ятайте: щастя не в кількості, а в якості, а також у здоров'ї ваших дітей. Замість десятка неякісних іграшок, краще придбати одну, але безпечну, з гарантією якості.