Як містечку заробити додаткових 3,6 млн грн? Відредагувати сторінку у Вікіпедії
Завдяки лише кільком додатковим абзацам в онлайн-бібліотеці дохід від туризму у маленьких містечках зростає на очах.
Експеримент, який провели економісти з Collegio Carlo Alberto в Турині та ZEW в Мангеймі описали в The Guardian. Дослідники довели, що лише кілька простих змін на сторінці Вікіпедії можуть привести до додаткових 100 000 фунтів стерлінгів (що дорівнює 3662980,25 грн. – Погляд) на рік доходу від туризму для невеликого міста.
Кілька фото та історія
Дослідники випадковим чином вибрали кілька невеликих міст в Іспанії і додали до їх сторінок в Вікіпедії кілька абзаців, розповівши про історію поселень і місцеві визначні пам'ятки. Також вони розмістили на сторінках фотографії міст з високою якістю.
Цікаво, що для цього не знадобилося залучати спеціальних експертів. Значну частину доданого контенту просто переклали з іспанської Вікіпедії на французьку, німецьку, італійську та голландську мови.
Результат перевершив сподівання
Ці прості дії дали моментальний ефект. Додавання до статей всього двох абзаців тексту і однієї фотографії збільшило кількість ночей, проведених туристами в цих містах приблизно на 9% протягом туристичного сезону.
При цьому, турпотік в міста, інформація про які до цього на сторінці в Вікіпедії була майже відсутня, збільшився на третину.
«Якщо ми поширимо цю практику на всю індустрію туризму, результат може обчислюватися мільярдами євро», – впевнені автори дослідження.
Як це зробити та одне «але»
Варто зауважити, що Вікіпедія в основному пишеться і редагується добровольцями, тож зробити свій внесок у розвиток туризму в рідному місті може кожен. Натомість просте збільшення обсягу доступної інформації з певних тем може принести величезну вигоду у порівнянні з витраченим часом, вказують автори роботи. Хоча й є одне «але», яке варто врахувати.
По ходу дослідження команда зіткнулася з невеличкою проблемою. Всі доповнення в голландську версію Вікіпедії були вилучені протягом 24 годин. Старший редактор голландського сайту прийшов до висновку, що зміни носять комерційний характер, що суперечить духу і правилам онлайн-енциклопедії. В результаті він заборонив дослідникам всі майбутні зміни в голландської Вікіпедії.
Нагадаємо, нещодавно американські дослідники відповіли на питання: чому Вікіпедія не є надійним джерелом інформації? Проте це не заважає їй залишатися одним з найпопулярніших ресурсів в Інтернеті.