Новини
Здоров'я
За кордоном

Як глобально протидіяти пандемії COVID-19: 4 поради від ВООЗ


Пандемія COVID-19 піддається контролю, але за умови, що всі країни усвідомлюють реальну загрозу і здійснять необхідні заходи для її стримування. Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я д-р Тедрос Гебрейесус. «Той факт, що ми називаємо це пандемією, не означає, що країни повинні опустити руки. Навпаки, ми повинні подвоїти зусилля», – наголосив глава ВООЗ та додав, що ні в якому разі не можна зміщувати фокус зі стримування епідемії на пом'якшення її наслідків – це було б надзвичайно небезпечно.

Станом на сьогодні, 13 березня, у світі зареєстровано більше 128 тисяч випадків зараження. Повідомлення про випадки виявлення коронавірусу надійшли зі 118 країн і територій. За останні два тижні кількість заражених COVID-19 за межами Китаю збільшилася в 13 разів, а число країн, де він був виявлений, потроїлася.

«Лідером» із кількості хворих залишається Китай, де зареєстровано понад 80 тисяч хворих. На другому місці – Італія з більш ніж 12 тисячами хворих. Далі йде Іран – більше 10 тисяч, Корея – майже 8 тисяч, Франція – більше 2 тисяч випадків. Оперативну інформацію про поширення коронавірусу світом можна відстежувати на онлайн-мапі.

У боротьбі з пандемією у ВООЗ рекомендують державам діяти за чотирма напрямками:

  1. Бути готовими
    На даний момент 77 країн і територій поки не повідомляли про виявлення випадків нового коронавіруса, а з 55-ти надійшли повідомлення про 10 або менш хворих. І навіть там, де вірус виявлений, він поширений не скрізь. Д-р Тедрос закликав ці країни підготуватися до можливого спалаху. Йдеться як про інформованість населення, так і про готовність лікарень.
  2. Виявляти, запобігати і лікувати
    «Не можна перемогти вірус, не знайшовши його, – зауважив глава ВООЗ. – Це означає, що потрібно посилити нагляд, щоб виявити, ізолювати, протестувати і лікувати кожного носія вірусу, щоб таким чином перервати ланцюг передачі».
  3. Обмежити передачу вірусу і придушити його
    Д-р Тедрос зазначив, що навіть якщо не вдається повністю зупинити передачу COVID-19, можна скоротити її масштаби. Для цього, за його словами, потрібно намагатися виявити якомога більше носіїв вірусу і осіб, які контактували з ними, необхідно помістити під карантин. Він сказав, що захистити людей, в тому числі які живуть у будинках престарілих, можна тільки протестувавши всіх людей з підозрою на зараження.
  4. Шукати нові методи боротьби з вірусом
    З огляду на, що COVID-19 – новий для нас вірус і ми опинилися в непередбачуваній ситуації, сказав глава ВООЗ, нам доводиться набиратися знань по ходу справи. «Ми повинні знайти нові методи запобігання інфікуванню, врятувати життя людей і звести наслідки епідемії до мінімуму. Кожній країні є чим поділитися в плані засвоєних уроків», – підсумував Тедрос Гебрейесус.

ВООЗ, зі свого боку, робить все можливе, щоб підтримати влади різних країн. У 57 держав спрямовані засоби особистого захисту, на черзі ще 28. 120 країн отримали лабораторне обладнання.

Експерти Організації проводять дистанційне навчання медпрацівників, на онлайн курс вже записалося 176 000 чоловік. У ВООЗ також опублікували цілу низку відповідних інструкцій і протоколів. Налагоджено співпрацю з Всесвітнім економічним форумом, ФІФА та з Міжнародними торговими палатами з тим, щоб залучити приватний сектор. Всі установи системи ООН допомагають країнам підготуватися до епідемії і впоратися з нею. Всесвітня організація охорони здоров'я отримала обіцянки від донорів надати на боротьбу з пандемією COVID-19 в цілому 440 млн доларів.

Читайте також В Україні зафіксовано ще два випадки коронавірусу

“Мийте руки”: в небі Австралії людей закликали до гігієни в період коронавірусу

Перелік заходів, які скасовуються і переносяться через карантин у Києві

Джерело: ООН