Новини
Екологія
Вода

Вже у 2030 на людей очікує воднева криза


Оскільки до 2050 року населення планети досягне приблизно 10 мільярдів чоловік, очікується, що зросте в рази попит на продукти харчування, а особливо на воду. Якщо люди зараз не змінять  свої звички, глобальний попит на воду може збільшитися на 50% до 2030 року. Про це повідомили у Продовольчій та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Вода є джерелом життєвого циклу екосистем, включаючи ліси, озера і водно-болотні угіддя, від яких залежить наша теперішня та майбутня безпека харчування та харчова безпека. Тим не менш,  прісноводні ресурси скорочуються з тривожною швидкістю. Зростаючий дефіцит води зараз є одним з провідних викликів для сталого розвитку.
"Вода, яку ми їмо" щодня через їжу, яку ми споживаємо, набагато більше, ніж те, що ми п'ємо. Чи знаєте ви, в залежності від раціону, нам потрібно від 2 000 до 5 000 літрів води, щоб виробляти їжу, що споживається щодня однією людиною? Докази свідчать, що до 2025 року дві третини світового населення можуть жити у країнах, що зазначатимуть нестачі  у воді, якщо поточні моделі споживання продовжуватимуться. Щоб досягти світу #ZeroHunger до 2030 року, ми повинні зараз вжити заходів." - зазначають у ФАО.  
Які заходи планують застосувати. Існує лише чотири напрямки, на які люди мають звернути увагу, щоб зберегти дорогоцінний ресурс: 1. Сільське господарство На сільське господарство припадає майже 70% всіх вилучень води, а в деяких країнах, що розвиваються - до 95%. Треба розумно використовувати  природні ресурси, наприклад, сортувати  культури та обирати ті , які споживають малу кількість води. 2. Зміна клімату Нестача води буде посилюватися внаслідок зміни клімату. Передбачається, що це призведе до підвищення температури в усьому світі та сильні посухи. Людям треба вживати заходів для збирання та повторного використання наших ресурсів прісної води та підвищення безпечного використання стічних вод. 3. Втрата харчових продуктів та відходи Витрачена їжа дорівнює витраченої води! Коли ми витрачаємо їжу, ми теж витрачаємо кошти, які пішли на її виробництво. Щороку одна третина всієї продукції, що виробляється, або втрачається, або втрачається - це перетворюється на об'єм витраченої води, що дорівнює приблизно три рази обсягу Женевського озера. 4. Харчові системи Вода часто використовується неефективно у ланцюжку вартості продуктів харчування. Крім того, ключові рішення, такі як вибір ділянок, технології та постачальників, часто приймаються без урахування впливу на водні ресурси, особливо коли вода не є обмежувальним чинником у кількості та / або ціні. Зважаючи вище сказане,  ФАО співпрацює з країнами для забезпечення більш ефективного, продуктивного, справедливого та екологічного використання води в сільському господарстві. Фото: zerno-ua.com