Визначилися найкращі рятувальники Київщини з пожежно-прикладного спорту
11 жовтня, напередодні свята Дня Захисника України відбулися змагання з пожежно-прикладного спорту. Пожежно-прикладний спорт – це спорт мужніх та хоробрих чоловіків, покликаних рятувати, його метою є підготовка рятувальників до виконання дій за призначенням.
На стадіоні Головного управління ДСНС України у Київській області у місті Вишневе свою майстерність та спритність демонстрували рятувальники з усіх районів Київщини.
У програмі змагання цього річ було три вправи: підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної башти, пожежна естафета 4 по 100 метрів та бойове розгортання.
Елементи цих вправ рятувальникам доводиться використовувати і в реальних умовах гасіння пожежі і від швидкості їх виконання може залежати людське життя. Не дивлячись на хвилювання учасників на стадіоні панувала дружня атмосфера і за результатами змагання команди вишикувалися у наступному порядку: третє загальнокомандне місце виборола команда м. Славутич, друге – рятувальники Чорнобильської зони та почесне перше місце виборола команда Вишгородського району.
Команди –переможці були нагороджені дипломами та сертифікатами на придбання цінних подарунків.
«Сьогодні ви всі показали високі результати і я знаю, що кожен з вас виклався на повну силу. Це дає впевненість усім мешканцям Київщини в тому, що під час виконання своїх обов’язків чи то пожежа, чи то інша надзвичайна ситуація ви завжди будете першими хто прийде на допомогу, хто підтримає, навіть ризикуючи власним життям», - зазначив очільник рятувальників Київщини Василь Слободяник під час нагородження.
Змагання з пожежно-прикладного спорту серед підрозділів Головного управління традиційно проводяться щорічно. Це дає змогу перевірити стан бойової готовності рятувальників і техніки. Кожен підрозділ представляє на змагання автомобіль, який було відновлено та поставлено у бойовий розрахунок. Так, цьогоріч комісією було визначено найкращі пожежні автомобілі - ними стали автомобілі Вишгородського та Києво-Святошинського районів.
Дуже важливою складовою роботи кожного рятувальника є не тільки професійна майстерність, а й добра фізична підготовка, адже величезні навантаження доводиться витримувати кожному з працівників під час гасіння пожежі як і у спекотну погоду, так і у лютий мороз.