Вижити в інтернеті: онлайн-гра
Центр демократії та верховенства права презентував рекомендації щодо запобігання мови ворожнечі в українському сегменті Facebook та утвердження принципів свободи слова в Інтернеті.
Сьогодні, 30 січня, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) представив громадськості експертні рекомендації щодо чутливих питань (до прикладу, мови ворожнечі), тобто те, що стане у пригоді адміністраторам соцмереж, і допоможе краще розуміти український контекст та реагувати на порушення. Авторами Керівних принципів є медійні юристи.
Окрім того, ЦЕДЕМ презентував онлайн-гру "Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна”, користувачі якої зможуть перевірити своє розуміння законодавства та ознайомитися з політиками різних цифрових платформ.
Користувачі під час гри спробують “вижити” протягом певного часу в Інтернеті, обираючи відповіді на питання, що міститимуть посилання на аналітичні документи ЦЕДЕМ, українське законодавство тощо. Таким чином користувачі, багато з яких не мають достатніх медійних знань і не усвідомлюють відповідальність за наслідки поширення інформації у Інтернеті, підвищуватимуть свою правову обізнаність.
Гра дасть можливість користувачам отримати відповіді на питання:
чому контент блокують;
хто несе відповідальність за такий контент;
як не порушувати авторські права;
чи несуть користувачі відповідальність за мову ворожнечі;
як захистити свої персональні дані;
тощо.
Пілотна версія тест-гри доступна за посиланням.
Джерела: Центр демократії та верховенства права, Медійна Програма Internews
Фото з відкритих інтернет-ресурсів