Виставка розповідає про важку долю українців під час нацистської окупації
У Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулось вшанування Пам’яті та Подвигу захисників Вітчизни
Напередодні 78-ї річниці нападу нацистської Німеччині на Радянську Україну в Національному музеї – заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбулось вшанування Пам’яті та Подвигу захисників Вітчизни і презентація тематичної виставки. На шану скорботи за загиблими українцями було покладено квіти до Пам’ятника воїнам-визволителям та Пам’ятника Невідомому солдату.
Саме Україна стала у центрі протистояння німецько – радянської війни, яка почалась 22 червня 1941 року. Через окупаційний новий порядок, голод та примусове вивезення до роботи у Німеччину загинув кожен п’ятий українець. Один з сюжетів нової виставки розповідає про важку долю українців під час нацистської окупації: військовополонених у Київських таборах, українського населення на окупованої території, а саме молоді, яку примусово відправляли до Німеччини - остарбайтерам. Директор музею Іван Вікован передав копії листів остарбайтерів зі Старих Петрівців з Німеччини додому секретарю Старопетрівської сільської ради Олені Антонюк. Листи так і не були отримані і це стане початком великої пошукової роботи, бо Київський обласний архів має велику кількість таких не отриманих листів додому.
Також Іван Вікован представив нову книгу, присвячену ДОТам Київського Укріпрайону, які будуть передані до шкіл Вишгородського району.
На захід до музею завітали ветерани, колеги та друзі музею, а також почесні гості.
Джерело: Національний музей – заповідник «Битва за Київ у 1943 році»