22.10.2018
Наталія Проценко 0
Нещодавно Вишгородському міжшкільному навчально-виробничому комбінату (МНВК), що знаходиться по вулиці Шкільній, повернули землю. Прокуратура Київської області в судовому порядку поновила права держави на земельну ділянку площею 0,44 га у місті Вишгород.
У 2016 році Вишгородська міська рада вказану ділянку надала у постійне користування комунальному підприємству для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
Отже 0,8 га залишаються власністю МНВК. А на землі площею 0,4 га, де знаходилися гаражні бокси та майданчик для навчання їзди, планували звести висотку.
Місцевий житель Андрій запевняє, території для навчального процесу і так вдосталь. А от місто потребує розвитку інфраструктури — на вказаній ділянці було б добре звести садочок або багатоповерхівку. А тепер бюджет міста не отримає додаткові кошти з новобудови.
«Треба ж якось змінювати місто, щоб воно було сучасним. А замість непотрібних гаражів можна ж побудувати будинок з вбудований садочком, наприклад. Адже їх не вистачає у місті. Цю землю, яка не потрібна для навчального процесу, яку можна використати в інших цілях, для будівництва житлового комплексу з навчальним закладом, наприклад. Але її віддають комбінату, хоча він у ній потреби немає», — каже житель міста Андрій.
Боротьба між міськрадою та райрадою
Директор Вишгородського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Микола Федірко пояснив журналістам ІА «Погляд», що ці 0,44 га землі не були оформлені на організацію. Але комбінат територією користується.
«400 соток були не оформлені на нас (міжшкільний комбінат — ред.). Земля знаходиться у нашому користуванні з 1977 року. Потім вирішили побудувати там будинок — 22 поверхи. Міськрада дала цю землю забудовнику. Далі почалася війна — між міською радою та районною радою. Суди були вже не один раз. Райрада вирішила замість висотки побудувати початкову школу — 1-4 класи. Я не проти такого. Це кращий варіант, ніж багатоповерхівка», — каже керівник.
Наразі МНВК готує водіїв — школярів 10-11 класів і доросле населення. В організації представлені всі категорії водійських прав, які існують. У Вишгороді це єдине таке місце. Друга професія, представлена у міжшкільному комбінаті, секретар керівника, третя — швачка.
Платна парковка та курси водіння для дорослих – так і виживаємо
Водночас, якщо на ділянці зведуть будинок чи школу, міжшкільний комбінат все ж понесе втрати.
«Нам не дуже зручно. Гаражні бокси на тій території — не особливо нам потрібні. А от майданчик для первинної їзди – буде шкода втратити. Треба буде перенести кудись. Бо якщо не буде майданчика, то одну з професій — водіїв — ми не зможемо готувати. А вона у нас основна. За рахунок її ми виживаємо», — розповідає директор МНВК.
Бюджетної підтримки організації не вистачає. Тому міжшкільний навчально-виробничий комбінат заробляє на платний послугах: офіційна парковка для автомобілів та платні курси водіння для дорослого населення. Парковка нічна, вдень майже автомобілів немає. А ті що є — не заважають навчальному процесу, запевняє Микола Федірко.
Отже ні школу, ні висотку зводити поки не будуть. Земля залишається у користуванні МНВК.