Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура

Вишгородський історико-культурний заповідник обрав перший об’єкт для QR-кодування


Розпочалось практичне впровадження проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація»

Житло гончара ХІІ ст. – перший об’єкт Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ), який визначений для оснащення QR-кодом у межах інноваційної  грантової програми Українського культурного фонду «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація».

«Чому саме цей об’єкт ми хочемо висвітлити першим з усього переліку? Бо декілька моментів роблять його унікальним: По-перше, розкопки йдуть на території музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ). А сам музей розташований на місці, де раніше був «квартал гончарів» часів Київської Русі. По-друге, в Україні таких об’єктів менше десятка. До того ж, житло гончара ХІІ ст. поки що буде єдине. По-третє, житло гончара у Вишгороді розкопується, досліджується і планується реконструювати вперше. Є плани «оживити» ці розкопки, створити натурну реконструкцію об’єкта, тобто відтворити в первинному вигляді цю споруду, щоб кожен відвідувач міг зануритись у атмосферу ХІІ століття», зауважують у ВІКЗ.

Раніше «Погляд» розповідав про хід розкопок житла гончара ХІІ ст. у Вишгороді на території музею давньоруського гончарства.

Інтерактивна туристична навігація застосовується вже більше 10 років у Європі і показала себе зручним та дієвим інструментом популяризації об’єктів культурної спадщини.

«Завдяки впровадженню QR-кодування ми зможемо створити своєрідний місток від минулого до сучасного. Адже, віртуально взаємодіючи з ресурсом, кожен зможе спланувати екскурсію сам. Також запланована система зворотного зв’язку, яка у перспективі дасть можливість городянам та туристам здійснювати вплив на історико-культурне середовище. Аналогів такої багатогранної системи в Україні ниніне має жодна музейна установа», зауважила під час презентації проекту директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Проект підтримує й управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.  Керівник управління Ігор Золотоверх зауважив, що управління завжди підтримуватиме цей та інші інноваційні проекти, тому що вони сприяють консолідації культурного середовища, створенню та захисту національного культурного продукту.

Як раніше повідомляв «Погляд», ВІК став одним з переможців конкурсної програми «Український культурний монітор» Українського культурного фонду.