Новини
Київщина
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

Вишгородська райрада просить створити Вишгородський район у межах адмінреформи

22.06.2020 Косянчук Інна 0

На засіданні позачергової 47-ї сесії Вишгородської районної ради було ініційовано альтернативний  варіант адміністративно-територіального поділу Київщини.

Фото Вишгородської районної ради

Районна рада Вишгородщини, зібравшись на позачергову 47 сесію, на порядок денний висунула одне питання – про звернення до народних депутатів України та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо реформування субрегіонального рівня місцевого самоврядування.

Зокрема, депутати запропонували альтернативний варіант адміністративно-територіального поділу Київщини. Йдеться про створення в області ще одного додаткового району -- Вишгородського з центром у місті Вишгород. Прийняте на сесії звернення про це депутати скерували до Комітету Верховної Ради України.

Як повідомляв «Погляд» 12 червня, голова Вишгородської районної ради попросив підтримки у народних депутатів під час розгляду в парламентських комітетах проєкту постанови «Про ліквідацію та утворення районів».

«Вишгородська районна рада, висловлюючи думку переважної більшості населення району, вже неодноразово надсилала листи і звернення до інстанцій вищого рівня, наголошуючи на тому, що місто Буча не зможе в повній мірі задовольнити потреби мешканців населених пунктів, що нині входять до складу Вишгородського, Поліського, Іванківського та Бородянського районів», повідомила Вишгородська районна рада.

А сьогодні, 22 червня, о 13 годині представники Вишгородського, Іванківського, Поліського та Бородянського районів вирішили зібратися біля парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, аби під час пікетування висловити свою позицію. «Мета заходу – висловити свою позицію щодо питання, яке розглядатиметься на засіданні комітету: створення одиниці субрегіонального рівня, до якої, за рішенням уряду, входитимуть означені райони,  а також частина Макарівського та Києво-Святошинського районів, міста Ірпінь та Буча»», йдеться у повідомленні райради. Зокрема, у звернення пропонується, щоб Вишгородський, Поліський, Іванківський та Бородянський райони увійшли до Вишгородського району.

Як раніше повідомляв "Погляд", опублікована карта районів Київщини, де позначено 6 районів, які будуть утворені у результаті впровадження другого етапу адміністративно-територіальної̈ реформи.