Вишгородська поліція пояснює, як можна забрати собі рушницю, здану в правоохоронні органи
Під час місячника добровільної здачі зброї люди можуть не лише роззброїтися, а й отримати дозвіл чи перереєструвати зброю на себе, згідно з умовами її легалізації
До 30 квітня в Україні, й на Київщині зокрема, проводиться місячник добровільної здачі до Національної поліції України зброї, бойових припасів, вибухових речовин та спеціальних засобів. Про це повідомив сьогодні Вишгородський відділ поліції, зауваживши, що громадяни, які добровільно звернуться до поліції з метою здачі таких предметів, звільнятимуться від кримінальної відповідальності. А вона серйозна: згідно статті 263 КК України, особи, які незаконно носять, зберігають, купують, передають чи збувають вогнепальну зброю (крім гладкоствольної мисливської - без передбаченого законом дозволу), боєприпаси, вибухівку, караються позбавленням волі строком від 3 до 7 років.
Як пояснюють у Вишгородському відділі поліції, щодо гладкоствольної мисливської зброї передбачено адміністративну відповідальність за ст. 190 КУпАП (порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) - у вигляді штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.
Втім, під час місячника громадяни можуть не лише роззброїтися, так і отримати дозвіл чи перереєструвати зброю на себе, відповідно до умов її легалізації. Тобто якщо громадянин, який протягом місячника добровільної здачі здасть в органи поліції мисливську вогнепальну, газову, холодну зброю, спецзасоби вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями, після проведення додаткової перевірки зброї, її технічного стану, оформлення відповідних документів та за наявності законодавчих підстав він може, за бажанням, зареєструвати їх у свою власність.
Правоохоронці звертаються до всіх: якщо ви виявите підозрілі предмети та матеріали, негайно звертайтесь до органів поліції для подальшого реагування відповідними підрозділами Національної поліції України та Державної служби з надзвичайних ситуацій. З питань добровільної здачі зброї необхідно звертатись до органів поліції за місцем проживання. Детальну інформацію можна отримати за телефоном 102.