29.08.2018
Ігор Швець 0
29 серпня пройшло засідання виконкому Ірпінської міської ради. Серед головних питань — зростання вартості харчування для дітей, ремонт фонтанів та підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку нашого регіону за І півріччя.
Як і минулого разу, гостро відчувалася нестача крісел у коридорі, де проходять засідання. Тому довелося їх зносити з мерської приймальні, щоб всадити хоча б представниць прекрасної статі.
Фонтани, встановлені у місті декілька років тому, потребують певного ремонту. Про це коротко розповів керівник УЖКГ “Ірпінь”. Правда, не зрозуміло, скільки на це потрібно коштів.
А ось начальник відділу культури, національностей та релігій Євгенія Антонюк на проведення ІІ фестивалю “Irpin Family Weekend 2018” додаткових грошей не просила, що викликало сміх. Захід пройде 1-2 вересня на центральній площі міста.
Начальник відділу економіки Світлана Демченко розповіла про виконання згаданої програми соціально-економічного та культурного розвитку.
За статистикою, в Ірпені нараховується більше 92,5 тис. населення. Але постійно проживає понад 91,5 тис. Природний приріст має негативну тенденцію, а міграційний — навпаки.
Так, у нас людей більше помирає, ніж народжується. За І півріччя поточного року показник від’ємний — -1,26%. Померли 527 осіб, народилися — 348.
Ірпінь за міграційним приростом населення посідає друге місце на Київщині. За І півріччя — 1571 особа. Але це офіційна статистика. Адже у нас багато незареєстрованих, зокрема й внутрішньо переміщених.
Якщо в Україні рівень безробіття сягає 1,26% від від загальної кількості працездатного населення, то у нас — 0,8-0,9%. Позначається на показниках те, що ми — пристоличний регіон. Люди тут живуть, але на роботу добираються до Києва, сплачуючи там податки.
Шалена забудова теж створює невелику кількість робочих місць, оскільки відкриваються супутні заклади (магазини, приватні дитсадки тощо). Обсяг реалізованої продукції в регіоні перевищує 1,6 млрд грн.
За словами Демченко, є здобутки в освітній галузі — добудували 2 та 17 школи, незабаром мають відкрити садочок (вул. Курортна), розпочали будівництво нової школи (невже це та, яку зводять у заплаві р. Ірпінь і про яку посадовці не хочуть нічого говорити?).
У школах та садочках зростає вартість харчування: відповідно з 18 до 25 грн, та з 25 до 30 грн. За словами начальника управління освіти та науки Олега Білоруса, це пов’язано зі збільшенням рівня зарплат, транспортних витрат, комунальних платежів тощо.
Чиновники стверджують, що це — вимушений захід. Водночас хваляться, що до бюджету розвитку надійшло 252 млн грн. Витрати переклали на плечі батьків і пишаються, що у нас, мовляв, бюджет спрямований на розвиток, а не на проїдання.
Зате вражають відверто марнотратні проекти з величезними кошторисами — на кшталт площі Творчого духу зі стелою, парки та сквери, на облаштування яких витрачено десятки мільйонів гривень з міської скарбнички.
Член виконкому Андрій Гірник згадав про програму, що запроваджена у Києві для дітей дошкільного віку. За його словами, на харчування дитини нараховують 2,6 тис. грн. Батьки можуть обирати: витратити ці кошти у комунальному чи приватному садочку, виховувати дітей у домашніх умовах.
Чи можна таке влаштувати у нашому регіоні? Білорус зазначив, що це лише проект, який реалізують поки у Києві. Загалом, все залежить від можливостей бюджету.
Суми кошторисів від КП “Ірпіньжитлоінвестбуд” озвучила заступник директора Жанна Остапчук. Отже, на капремонт дороги по вул. Варшавська (від 74-ї стрілецької дивізії до Ветеранів Афганістану — майже 1,5 млн грн, пішохідної зони по вул. Ярославська (від №7 до 9) — більше 1,3 млн грн.
На пішохідну дорогу, озеленення (Гостомель, вул. Свято-Покровська) — 298 тис. грн, мережі електропостачання (Ірпінь, школа №17) — коригування на 1,446 млн грн.
І лише наприкінці засідання головуюча — в.о. міського голови Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) — згадала, що сьогодні — День пам’яті героїв АТО.
Мовляв, треба було б пом’янути хвилиною мовчання. Проте підвелася та залишила засідання, а за нею — й інші члени виконкому.