Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство

ВР прийняла законопроєкт щодо підтримки культури та креативних індустрій


Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 3377 про підтримку культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу через карантин, пов’язаний із поширенням COVID-19.

Це відбулося під час засідання парламенту 16 червня.  Законопроєкт підтримали 343 народні депутати. У законі доповнюється визначення креативному продукту та індустрії, відзначають на "УП".

Так, креативні індустрії — "види економічної діяльності, метою яких є створення доданої вартості і робочих місць через культурне (мистецьке) та/або креативне вираження".

А "креативний продукт — товари та послуги, що створені/надані за результатами культурного (мистецького) та/або креативного вираження і мають високу додану вартість".

Надаються "гранти інституційної підтримки" для забезпечення стабільної діяльності та розвитку в умовах дії обмежувальних заходів, внаслідок яких скасовуються або обмежуються масові заходи або іншим чином обмежується діяльність у сфері креативних індустрій.

"Гранти інституційної підтримки" надаються на безоплатній і безповоротній основі юридичним особам усіх форм власності сфери культури, культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму та тих осіб, основний вид діяльності яких відноситься до видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій".

Серед іншого закон передбачає зменшення орендної плати для закладів культури, які не можуть використовуватися через карантин тощо. А ще - зміни до закону про рекламу, які передбачають додаткові можливості для роботи радіо.

До того ж на період карантину та до 31 грудня 2020 року телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

А ще - забезпечується діяльність Українського культурного фонду, виконання покладених на фонд функцій та повноважень у межах кошторису.

Кабінет міністрів у місячний строк з дня набрання чинності закону має розробити та затвердити порядок та умови надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту.

Додатково уряд має затвердити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, що не є орендою.

Читайте також про найбезпечніші напрямки для подорожей в 2020.

Нещодавно "Погляд" розповідав, що у Борисполі відкрилася Всеукраїнська виставка акварельного живопису.